DARIA KOWALEWSKA

Fizjoterapeutka Dziecięca, terapeutka NDT Bobath

Praca z małymi dziećmi jest wyjątkowym doświadczeniem. Niemowlę nie mówi, więc to jego odpowiednia obserwacja, znajomość wzorców, umiejętność rozczytywania, a przede wszystkim czysta wiedza stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu w terapii. Jestem Magistrem Fizjoterapii, Absolwentką Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii, certyfikowaną terapeutką NDT Bobath. Ukończyłam następujące kursy i szkolenia:

– Analiza dysfunkcji u niemowląt. Rodzaje zaburzeń, możliwości zapobiegania ich nasilania, sposoby niwelacji

– Neurorozwojowa prewencja i korekcja wad postawy u niemowląt i małych dzieci

– Nerorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych

– Kompleksowe usprawnianie dzieci z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego

Doświadczenie zawodowe miałam okazję zdobywać pracując w poznańskich placówkach specjalizujących się w terapii dziecięcej. Regularnie uczęszczam na szkolenia i konferencje poświęcone tematyce fizjoterapii i rehabilitacji dziecięcej. Wielokrotnie używałam metody NDT Bobath, która jest potężnym narzędziem w pracy terapeutycznej.

Każde dziecko jest inne, ma różne potrzeby i wymaga indywidualnego podejścia. Na co dzień pracuję z dziećmi w różnym wieku, od kilkudniowych noworodków po starszą młodzież. Metody swojej pracy dobieram w zależności od potrzeb dziecka i rodziców. Od samego początku jestem częścią zespołu Centrum Fizjoterapii i Opieki Okołoporodowej Soma Medica, w którym prowadzę warsztaty i terapie indywidualne. Jeśli rozwój Twojego malucha Cię niepokoi, chcesz się upewnić, że wszystko przebiega poprawnie lub potrzebujesz jakichkolwiek wskazówek – znajdziesz mnie w szkole rodzenia Soma Medica w Suchym Lesie.