FALA UDERZENIOWA

Gabinet fizjoterapii Soma Medica w Suchym Lesie to jedno z nielicznych miejsc na mapie Poznania i okolic oferujące swoim pacjentom dostęp do nowoczesnej i niezwykle skutecznej formy terapii jaką jest fala uderzeniowa. Jest to pozaustrojowa terapia, która zdobyła szerokie uznanie wśród specjalistów z całego świata. Pneumatycznie generowane impulsy są przekazywane do ciała pacjenta przez wolno poruszający się aplikator. Aparat wytwarza uderzeniowe fale skompresowanego powietrza, wykorzystując znajdujące się w aplikatorze wysoce precyzyjne komponenty balistyczne.

Fala uderzeniowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w zmniejszaniu napięcia mięśni, zmniejszeniu chronicznego bólu, przyspieszeniu gojenia stanów urazowych (poprzez zwiększenie produkcji kolagenu), rozpuszczaniu i rozbijaniu zwłóknień, zrostówbliznowcówzwapnień (np. w przebiegu ostrogi piętowej). Fala uderzeniowa przyśpiesza proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii.

Poprzez działanie dużej siły na tkanki dochodzi do zamierzonych mikrouszkodzeń, co stymuluje procesy naprawcze: tworzenie nowych naczyń krwionośnych (włosowatych) oraz wzrost produkcji kolagenu. Rozchodząca się od aplikatora fala pneumatyczna rozbija złogi wapnia w tkankach miękkich, które w większej ilości odpowiedzialne są za główną przyczynę bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Działanie silnej fali uderzeniowej na uszkodzone tkanki zmienia ich plastyczność, co sprzyja ich przebudowie oraz redukuje związane ze schorzeniem uczucie bólu.

 Wskazania do zabiegu fali uderzeniowej:

– Łokieć tenisistyłokieć golfisty – Kolano skoczka – Ostroga piętowa, napiecie powięzi podeszwowej stopy – Bóle stawowe – Bóle mięśniowo- powięziowe – Bóle barku – Zwapnienia w obrębie tkanek miękkich – Przeciążenia mięśni – Stany i urazy, w których standardowe leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów – Napięcie i ból ścięgna Achillesa – Zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego – Staw rzekomy

Jedna sesja terapeutyczna falą uderzeniową w Soma Medica trwa około 15 minut, a do osiągnięcia efektu terapeutycznego wystarczą już 3-4 zabiegi. Jeśli którakolwiek z powyższych dolegliwości dotyczy Ciebie – skontaktuj się z nami. W naszym gabinecie w Suchym Lesie Oferujemy darmową konsultację.

[/vc_column]