FAQ

FIZJOTERAPIA

Jakie są godziny otwarcia i dane kontaktowe gabinetu fizjoterapii Soma Medica w Suchym Lesie?

Gabinety fizjoterapii Soma Medica otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00  Dane kontaktowe:

SOMA MEDICA

Centrum Fizjoterapii i Opieki Okołoporodowej
ul. Szkolna 7, 62-002 Suchy Las
tel: 505 988 502

info@somamedica.pl

Kontakt z recepcją pod podanym numerem telefonu możliwy jest w godzinach otwarcia placówki.

Co należy zabrać ze sobą na pierwszą wizytę? Czy muszę przynieść zaświadczenie od lekarza lub inne dokumenty do rejestracji?

Na pierwszą wizytę należy przynieśc ze soba całą dokumentację medyczną m.in. zdjęcia RTG, rezonans, USG wraz z opisami (o ile były wykonywane). Skierowanie od lekarza na zabiegi rehabilitacyjne nie jest konieczne, fizjoterapeuta po dokladnym wywiadzie oraz badaniu funkcjonalnym zaproponuje najodpowiedniejszy zestaw zabiegów oraz ich liczbę.

Jak obliczyć koszty fizjoterapii i rehabilitacji w Soma Medica?

W celu ustalenia kosztów wykonywanych zabiegów fizjoterapeutycznych w Soma Medica prosimy o przejrzenie cenników i skontaktowanie się z recepcją. W miarę możliwości pracownik poinformuje i zaproponuje rozwiązania obniżające koszty leczenia poprzez włączenie zabiegów rehabilitacyjnych w obowiązującą akcje promocyjną.

Jakie usługi dotyczące fizjoterapii i rehabilitacji w Soma Medica są refundowane przez NFZ?

Obecnie Soma Medica nie ma nawiązanego kontraktu z NFZ, usługi prowadzone są prywatnie. Oszczędza to pacjentom czas oczekiwania oraz gwarantuje wysoką jakość wykonywanych zabiegów. Mamy również możliwość wydłużenia niektórych zabiegów leczniczych z zakresu fizykoterapii, jeśli jest to potrzebne. Każdego pacjenta traktujemy indywidulanie i poświęcamy mu cały czas potrzebny do pełnego powrotu do zdrowia.

Jakie rabaty Soma Medica oferuje za skorzystanie z wielu usług gabinetu fizjoterapii?

Soma Medica oferuje liczne akcje promocyjne i rabaty na wykonywane usługi rehabilitacyjne. O aktualnych promocjach dowiesz się na stronie internetowej www.somamedica.pl lub pod numerem telefonu: 505-988-502.

Czy mogę uzyskać pożyczkę na leczenie w Soma Medica?

Za wykonywane usługi rehabilitacyjne obowiązuje płatność podczas każdej wizyty.

Dlaczego fizjoterapia jest tak istotna?

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przez doświadczony personel Soma Medica pozwalają skrocić czas do powrotu pełnej sprawności funkcjonalnej po przebytym urazie lub operacji. Dodatkowym celem fizjoterapii jest zniesienie dolegliwości bólowych w obrębie mięśni, stawów czy kręgosłupa. Fizjoterapię możemy prowadzić u małych dzieci (również noworodków), dorosłych i starszych, pacjentów z chorobami neurologicznymi i urazami ortopedycznymi w fazie ostrej lub przewlekłej oraz u sportowców w celu poprawy wyników sportowych.

Jakie metody i techniki fizjoterapii stosowane są w Soma Medica?

Fizjoterapeuci Soma Medica w Suchym Lesie w trakcie pracy posługują się licznymi technikami terapeutcznymi, m.in. terapią manulną, technikami energizacji mięśni, technikami manipulacji powięzi, technikami punktów spustowych i masażu tkanek głębokich, technikami neurologicznymi PNF i mobilizacji nerwów, Facial Distortion Model, technikami osteopatycznymi i innymi, aby proces terapii był jak najszybszy i jak najskuteczniejszy. Dodatkowo pacjenci w ramach prowadzonej terapii mogą skorzystać z zabiegów elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii, ultradźwięków, laseroterapii, naświetlania Sollux, a nawet rzadko spotykanym i nowoczesnym zabiegiem wykorzystującym zjawisko fali uderzeniowej. Pełen zakres świadczonych usług i zabiegów fizjoterapeutycznych znajdziecie Państwo w naszej ofercie na stronie www.somamedica.pl.

Kiedy mogę się spodziewać efektów rehabilitacji?

Rodzaj, ilość i łączny czas trwania zabiegów dobierane są indywidualnie po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem, dlatego też efekty terapii oraz jej czas, w którym przyniesie ona efekt jest inny w stosunku do każdego pacjenta. Część usług wykonywanych z pomocą specjalistycznego sprzętu w naszym gabinecie fizjoterapii w Suchym Lesie gwarantuje efekty już po pierwszym zabiegu.

Czy zabiegom w Soma Medica towarzyszy ból?

Zabiegi fizjoterapeutyczne z reguły nie sprawiają bólu. Przy niektórych technikach terapii, takich jak fala uderzeniowa czy Facial Distortion Model, pacjent może odczuwać ból, jednak intesywność i siła wykonywanego zabiegu zawsze dobierana jest tak, aby czuł się jak najbardziej komfortowo przez cały czas jego trwania.

Czy mogę liczyć na dokładną diagnozę po pierwszej wizycie w Soma Medica?

Tak. W każdym przypadku podstawą celowanej terapii i fizjoterapii jest ustalenie przyczyny dolegliwości i postawienie diagnozy. Jeżeli fizjoterapeuta Soma Medica nie ma wystarczających danych do rozpoznania objawów i postawienia diagnozy, skieruje Cię na badania obrazowe np. RTG czy Rezonas Magnetyczny.

Czy po diagnozie lub zabiegu trzeba dużo ćwiczyć w domu?

W niektórych przypadkach podajemy i wyjaśniamy pacjentom techniki autoterapii, aby mogli oni kontynuowac leczenie w domu i utrzymać efekty terapeutyczne pomiędzy zabiegami wykonywanymi w gabinecie fizjoterapii w Suchym Lesie.

Jestem w ciąży, czy mogę skorzystać z gabinetu fizjoterapii Soma Medica?

Tak. Nasz gabinet fizjoterapii w Suchym Lesie wspołpracuje z Centrum Opieki Okołoporodowej Soma Medica. Każda ciężarna kobieta zostanie otoczona opieką nie tylko fizjoterapeuty, ale też położnej.

Cierpię na stwardnienie rozsiane. Czy mogę liczyć na pomoc w Soma Medica?

Tak. Rehabilitacja w chorobach przewlekłych takich jak SM, udary mózgu czy choroba Parkinsona przynosi świetne rezultaty i pozwala utrzymać możliwie najwyższą funkcjonalność, znacznie poprawiając komfort życia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to terapia długotrwała. Posiadamy specjalna ofertę dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Dowiedz się więcej o naszej ofercie na www.somamedica.pl lub skontaktuj się z nami

Czy mój przypadek kwalifikuje się do rehabilitacji przedoperacyjnej?

Istnieje wiele wskazań do fizjoterapii przedoperacyjnej. Jedną z nich jest artoskopia więzadeł stawu kolanowego – zabieg, w którym fizjoterapia przedoperacyjna ma ogromne znaczenie i pozwala skrócic czas powrotu do pełnej funkcjonalności. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, jeśli nie masz pewności czy rehabilitacja przedoperacyjna dotyczy Ciebie, zapraszymy na bezpłatne konsultacje w naszym gabinecie fizjoterapii w Suchym Lesie.

SZKOŁA RODZENIA

Jakie są godziny otwarcia i dane kontaktowe szkoły rodzenia Soma Medica w Suchym Lesie?

Szkoła rodzenia Soma Medica otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 Dane kontaktowe:

SOMA MEDICA

Centrum Fizjoterapii i Opieki Okołoporodowej
ul. Szkolna 7, 62-002 Suchy Las
tel: 505 988 502

Kontakt z recepcją pod podanym numerem telefonu możliwy jest w godzinach otwarcia placówki – pn – pt: 9-20

info@somamedica.pl

505 988 502

Jakie usługi dotyczące szkoły rodzenia w Soma Medica są refundowane przez NFZ?

Zakres usług refundowanych określany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia:

„Świadczenia położnej POZ obejmują kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną nad populacją objętą opieką, w tym:

– edukację w zakresie planowania rodziny;

– opiekę w okresie ciąży, porodupołogu, w tym edukację przedporodową realizowaną u kobiet w ciąży (w tym w ciąży wysokiego ryzyka), począwszy od 21. (dwudziestego pierwszego) tygodnia ciąży do terminu rozwiązania;

– opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia 2. (drugiego) miesiąca życia, realizowaną w ramach wizyt patronażowych;

– opiekę w chorobach ginekologicznych, w tym opiekę pielęgnacyjną nad kobietą po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej obejmującą okres od momentu wypisu ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej, realizowane na podstawie skierowania lekarza oddziału, który wykonał operację;

– wykonywanie zgodnie z posiadanymi kompetencjami, iniekcji i zabiegów na podstawie zleceń innych lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego, w gabinecie położnej poz i w domu pacjenta;

– pobieranie materiału z szyjki macicy do przesiewowego badania cytologicznego w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy, o ile umowa świadczeniodawcy z Funduszem obejmuje powyższe świadczenie;

– opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.”

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę NFZ:

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/informacje-o-swiadczeniach/podstawowa-opieka-zdrowotna/

Co należy zabrać ze sobą na pierwszą wizytę? Czy muszę przynieść zaświadczenie od lekarza lub inne dokumenty wymagane do rejestracji?

Deklaracja wyboru położnej zostanie wypisana na miejscu, w szkole rodzenia w Suchym Lesie. Ważne jest, żeby na pierwsze spotkanie przyjść nieco wcześniej, by mieć czas na wypełnienie deklaracji oraz zapoznanie się z naszą położną i placówką Soma Medica. Przed pierwszymi zajęciami z gimnastyki dla pań w ciąży skonsultuj się z lekarzem prowadzącym i upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń.

Dlaczego warto skorzystać ze szkoły rodzenia?

Szkoła rodzenia Soma Medica oferuje szeroki wachlarz zajęć dla kobiet w ciąży. Najważniejszym celem tego typu warsztatów jest zapewnienie kobiecie wsparcia psychicznego i fizycznego przed nadchodzącym porodem. Zajęcia prowadzone są pod okiem wyspecjalizowanej położnej, która gwarantuje uczestniczkom przyjazną atmosferę. Tylko wtedy kobiety czują się odprężone i

chcą aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Warto podkreślić, że o sukcesie szkoły rodzenia

często decyduje mechanizm wzajemnego wspierania się kobiet w trakcie zajęć – kameralne grupy w naszej szkole rodzenia w Suchym Lesie mogą przysporzyć Ci nowych przyjaźni!

Dzięki dodatkowym zajęciom przyszłe matki mają duże szanse na to by czuć się energicznie przez okres ciąży i po porodzie. Poznaj ofertę dodatkową dla przyszłych mam.

Od kiedy mam zacząć zajęcia w szkole rodzenia Soma Medica? Kiedy się zapisać?

Na zajęcia objęte ofertą bezpłatną (czyli kurs edukacji przedporodowej, ćwiczenia dla pań w ciąży oraz inne spotkania z położną) można uczęszczać od 21. tygodnia ciąży.

Zajęcia dodatkowe dostępne są dla wszystkich pacjentek od początku ciąży.

Zapisywać się można z miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli jesteś w ciąży i szukasz dobrej szkoły rodzenia, sprawdź naszą ofertę i zamów wizytę lub skontaktuj się z nami

Jak długo trwa jedno spotkanie? Ile spotkań obejmuje kurs?

Kurs bezpłatny obejmuje 6 spotkań z położną i innymi specjalistami szkoły rodzenia Soma Medica. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w dniach i godzinach podanych w grafiku spotkań.

Jedno spotkanie trwa 1,5 godziny zegarowej, czyli 2 godziny lekcyjne.

Płatna oferta weekendowa obejmuje 2 równomierne spotkania, których łączny czas to 10 godzin lekcyjnych (około 7 godzin zegarowych): w piątek w godzinach wieczornych oraz w sobotę w godzinach porannych.

Jaki jest koszt prywatnych usług położniczych Soma Medica?

Zapraszamy do sprawdzenia naszego cennika w którym znajdziesz wszystkie aktualne kwoty za wybrane usługi oraz promocje łączone.

Czy i kiedy mogę liczyć na patronaż domowy od Soma Medica?

Tak. Pierwszy patronaż domowy odbywa się w ciągu 48 godzin od momenu Twojego powrotu z dzieckiem ze szpitala. Patronaże domowe odbywają się do 2 miesiąca życia dziecka. Zajrzyj do naszej oferty i dowiedz się jak możemy zatroszczyć się o Ciebie w okresie połogu lub skontaktuj się z nami.

Dlaczego warto skorzystać z usług położnej środowiskowej?

Jest wiele powodów, dla których naprawdę warto to zrobić. Położna jest od tego, aby Tobie pomóc, odpowiedzieć na Twoje pytania lub rozpoznać stany wymagające pomocy lekarskiej zarówno podczas ciąży jak i po porodzie. Zajmuje się schorzeniami ginekologicznymi i onkologicznymi, które wymagają opieki położnej w środowisku domowym. Położna środowiskowa zbada noworodka i sprawdzi czy rozwija się prawidłowo, obejrzy Twoją ranę po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza, sprawdzi czy macica obkurcza się prawidłowo, oceni Twoje piersi.

Czy w szkole rodzenia Soma Medica dowiem się w jaki sposób zajmować się dzieckiem w pierwszych miesiącach po porodzie?

Tak. Edukacja dotycząca pielęgnacji noworodka stanowi program kursu szkoły rodzenia. W każdym przypadku możesz liczyć na indywidualne konsultacje z położną oraz patronaże domowe. Dowiedz się więcej o kursach bezpłatnych i dodatkowych w naszej szkole rodzenia w Suchym Lesie. Sprawdź ofertę na naszej stronie www.somamedica.pl.

Czy szkoła rodzenia Soma Medica pomoże mi przygotować plan porodu?

Tak. Całe jedno spotkanie kursu szkoły rodzenia przeznaczone jest na przygotowanie planu porodu. Obejmuje ono zarówno część teoretyczną, jak i praktyczne uzupełnianie planu. W każdym momencie możesz liczyć na pomoc naszych położnych, które z chęcią poświęcą Ci czas i pomogą w przygotowaniu planu odpowiadając na nurtujące Cię pytania.

Czy Soma Medica oferuje zajęcia indywidualne lub w moim domu?

Tak. Edukacja dotycząca pielęgnacji noworodka stanowi program kursu szkoły rodzenia. W każdym przypadku możesz liczyć na indywidualne konsultacje z położną oraz patronaże domowe. Dowiedz się więcej o kursach bezpłatnych i dodatkowych w naszej szkole rodzenia w Suchym Lesie. Sprawdź ofertę na naszej stronie www.somamedica.pl.

Czy mogę odrobić zajęcia w szkole rodzenia, które opuściłam?

Tak, przewidujemy taką możliwość. Jeśli zdarzy Ci się opuścić zajęcia, zapoznaj się z terminami spotkań innych grup, które ujęte są w Grafiku spotkań i koniecznie poinformuj nas o dogodnym dla Ciebie terminie, kontaktując się kontakt z naszą szkołą rodzenia w Suchym Lesie.

Nie mam czasu, aby skorzystać z całego kursu, czy mogę liczyć na kurs skrócony?

Tak, istnieje taka możliwość. Zapraszamy na weekendową szkołę rodzenia, która obejmuje 2 spotkania w trakcie 1 weekendu lub indywidualną szkołę rodzenia w Twoim domu, obejmującą 2 spotkania w dogodnym dla Ciebie terminie. O weekendowej lub indywidualnej szkole rodzenia dowiesz się więcej w ofercie dodatkowej Soma Medica.