KINESIOTAPING

gabinecie fizjoterapii Soma Medica skorzystasz z metody kinesiotapingu. Technika ta opiera się na regulowaniu fizjologicznego napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji plastra i wpływa korzystnie na zwiększenie zakresu ruchu oraz siły mięśni. Specjalnie dobrana metodyka oklejania powoduje, że skóra oraz tkanki podskórne wraz z włóknami mięśniowymi są mechanicznie napinane powodując zwiększenie przestrzeni między skórą właściwą a tkanką podskórną i powięzią. Ma to ogromne znaczenie przy pracy nad zmniejszeniem obrzęków i opuchlizn związanych z ostrymi stanami urazowymi. Dzięki temu praca układu limfatycznego jest usprawniona: zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków. Poprawa mikrokrążenia usprawnia również procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne zachodzące w skórze. Dodatkowo niektóre mięśniowe techniki oklejania stymulują i pomagają osłabionym bądź uszkodzonym mięśniom w wykonywaniu zamierzonego przez nas ruchu, stanowiąc tzw. zewnętrzny szkielet.

Ogromną zaletą kinesiotapingu jest także redukcja lub całkowite usunięcie bólu poprzez aktywację naturalnego dla organizmu procesu znieczulania endogennego (mającego źródło wewnątrz organizmu). Plastry oddziałują bowiem na tzw. zakończenia Ruffiniego, będące receptorami bólu i czucia głębokiego. Stosowane przede wszystkim w stanach pourazowych, ale również u kobiet w ciąży. Kinesiotaping ma także zastosowanie w fizjoterapii sportowej. Specjalne aplikacje przed lub po wysiłkowe i startowe pomagają osiągnąć lepsze wyniki sportowe oraz pomagają podczas regeneracji mięśni.

W naszym gabinecie fizjoterapii w Suchym Lesie stosujemy specjalnie do tego celu przeznaczone plastry, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami: grubość i ciężar zbliżone do właściwości skóry, rozciągliwość rzędu 140%, wykonanie z bawełny pokrytej akrylem medycznym. Choć przepuszczają wodę i powietrze to ich mocowanie jest odporne na różne warunki, dzięki czemu utrzymują się na skórze przez kilka dni, mogą być użyte do terapii funkcjonalnej 24h/dobę, a Ty możesz spać i poruszać się spokojnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o nowoczesnych metodach terapii w gabinetach fizjoterapii Soma Medica w Suchym Lesie.