MASAŻ SHANTALA

Masaż Shantala jest starożytna formą masażu niemowląt wprowadzoną na grunt europejski przez francuskiego położnika i podróżnika Frederica Laboyer. To właśnie on, urzeczony jego pięknem i wyjątkowością, po raz pierwszy postanowił go opisać i rozpropagować. Dziś Masaż Shantala jest powszechnie stosowany, gdyż stanowi wyjątkowe narzędzie budowy silnej relacji z maluszkiem. Wiadomym jest, że rodzice komunikują się z dzieckiem przez zapach, kontakt wzrokowy i głos. Jednak we wczesnym okresie życia najważniejszy dla dziecka jest dotyk. Masaż Shantala jest szczególną formą dotyku, która oprócz przyjemności przynosi niezwykle dużo korzyści zdrowotnych.

Instruktorzy Masażu Shantala wielokrotnie obserwowali jak wielką siłę niesie za sobą ta prosta sekwencja ruchów. Zarówno osoba masująca, jak i dziecko czerpie z niego szereg korzyści zdrowotno-emocjonalnych. W trakcie seansu dziecko wprowadza się w stan wyciszenia, co w dobroczynny sposób reguluje jego układ nerwowy. Przez stymulacje receptorów zaczyna podnosić się również autoświadomość ciała, a w umyśle dziecka buduje się poczucie bezpieczeństwa. Szereg korzyści dotyczy również regulacji pracy układu odpornościowego, pokarmowego oraz hormonalnego dziecka. Za pomocą odpowiednio wykonywanego masażu jesteśmy w stanie stymulować dziecko w rozwoju mowy i wspomóc normalizacje balansu napięcia mięśniowego.

Równie dobroczynne działanie obserwuje się u osób wykonujących masaż. Każda mama już po krótkim czasie zaczyna odczuwać jak umacnia się jej więź z dzieckiem. O wiele łatwiej jest też zrozumieć język ciała niemowlęcia, jego potrzeby oraz nauczyć się pielęgnacji malucha z pełną uwagą i koncentracją. Podczas wykonywania Masażu Shantala rodzic wchodzi w stan relaksu i wyciszenia oraz podnosi wiarę we własne umiejętności. Proces ten pomaga również wyeliminować stany obniżonego nastroju u matek.

Szkoła Rodzenia w Suchym Lesie w połączeniu z profesjonalnymi gabinetami fizjoterapii Soma Medica jest najlepszym możliwym miejscem, w którym młodzi lub przyszli rodzice mogą poznać mechaniczne techniki umacniania więzi ze swoim potomstwem. Wszystkie potrzebne do uczestnictwa w zajęciach materiały otrzymasz na miejscu.