SZKOŁA RODZENIA

Naszymi nadrzędnymi celami są promowanie świadomego rodzicielstwa, pogłębianie Twojej wiary we własne możliwości oraz otoczenie Ciebie i Twoich pociech jak najlepszą opieką. Edukację przedporodową prowadzą dwie doświadczone położne, które z pasją i zaangażowaniem oddają się swojej pracy. Przeprowadzą Cię przez okres ciąży, przygotują odpowiednio do porodu oraz nauczą Cię jak prawidłowo zadbać o dziecko. Zajęcia odbywają się w małych grupach i komfortowej atmosferze, a zespół naszych specjalistów udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Oferujemy liczne warsztaty i zajęcia dodatkowe takie jak: pierwsza pomoc, warsztaty laktacyjnenaukę chustonoszeniarelaksację prenatalnąarteterapięwizualizację porodu i wiele innych. Przez cały okres ciąży będziesz pod stałą opieką wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który przygotuje Cię do porodu w najlepszy możliwy sposób poprzez dodatkowe zajęcia: zdrowy kręgosłup, ćwiczenia dla pań w ciąży czy trening mięśni miednicy (mięśni Kegla). W każdym momencie możesz skorzystać z terapii indywidualnej lub innych zabiegów przeciwbólowych, takich jak prądy TENSkinesiology taping czy masaż prenatalny. Twój maluch również otoczony będzie profesjonalną opieką terapeutki dziecięcej NDT Bobath, która w razie potrzeby przekaże Ci wszystkie potrzebne wskazówki, a wraz z terapeutką zajęciową poprowadzi cykl zajęć Sensoryczno-Rozwojowych. Dodatkowo, w najtrudniejszych chwilach macierzyństwa, możesz liczyć na wsparcie naszego psychologa.

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Soma Medica działa w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak więc nie poniesiesz żadnych opłat za skorzystanie z edukacji przedporodowej (od 21. tygodnia ciąży), wizyt patronażowych oraz spotkań z położną.

Bezpłatna szkoła rodzenia czynna jest:

Poniedziałek – Piątek : 10:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Nasze Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej w Suchym Lesie powstało z myślą o rodzicach, którzy pragną w rzetelny i pełen zaangażowania sposób przygotować się na przyjęcie dziecka i zastroszczyć się o nie po porodzie. Nasze kompetencje zdecydowanie wykraczają poza standardy zwykłej szkoły rodzenia. Wraz z Centrum Fizjoterapii tworzymy profesjonalnie przygotowaną placówkę medyczną Soma Medica. Jest to jedyny tak dobrze przygotowany obiekt w podpoznańskiej gminie Suchy Las.