REHABILITACJA

CZYM JEST REHABILITACJA

Rehabilitacja to całościowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie, które ma na celu przywrócenie możliwie pełnej sprawności, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja to zazwyczaj długotrwały proces dopasowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Prawidłowo zaplanowana i przeprowadzona rehabilitacja cechuje się maksymalnie przyspieszonym powrotem do zdrowia pacjenta. Poprzez odpowiedni zestaw działań z zakresu metod fizjoterapeutycznych specjaliści Soma Medica pomagają pacjentom zwalczyć lub zniwelować utrudnienia a tym samym odzyskać i utrzymać sprawność ruchową i samodzielność.

REHABILITACJA W SUCHYM LESIE

Rehabilitacja w Soma Medica w Suchym Lesie oferowana jest dla dzieci, dorosłych i seniorów po urazach sportowych, zabiegach operacyjnych, w leczeniu zachowawczym, jako prewencja dolegliwości bólowych. Rehabilitacja odbywa się indywidualnie, jeden pacjent – jeden terapeuta.

Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnych rabatów przewidzianych dla stałych klientów, seniorów oraz osób ze skierowaniami od lekarza. Sprawdź cennik naszych usług tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą centrum fizjoterapii Soma Medica w Suchym Lesie. Odkryj co potrafią doświadczeni specjaliści oraz zobacz nowoczesną aparaturę medyczną, która potrafi szybko i skutecznie uśmierzać ból.

DARMOWA KONSULTACJA

Jeśli rehabilitacja jest dla Ciebie czymś nowym to pomożemy Ci zrozumieć ten proces. Nasi wykwalifikowani terapeuci oferują darmową konsultację na miejscu. Zapoznamy Cię z terminologią lekarską w dziedzinie rehabilitacji oraz zaproponujemy odpowiednio dobrany program powrotu do zdrowia.

UMÓW WIZYTĘ

NEUROREHABILITACJA

Neurorehabilitacja zajmuje się terapią chorych z uszkodzeniem centralnego i obwodowego układu nerwowego.

Największą grupę pacjentów wymagających tej specjalistycznej formy terapii stanowią pacjenci po udarze mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych, ze stwardnieniem rozsianym i chorobą Parkinsona. Rehabilitacja dotyczy również pacjentów z zaburzeniami funkcji rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych np. z uszkodzeniem rdzenia kręgowego po złamaniach kręgosłupa i zabiegach operacyjnych, a także osób z zaburzeniami funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofiami mięśniowymi.

Metody pracy, które stosujemy w rehabilitacji neurologicznej w Soma Medica to:

NDT BOBATH BABY

NEUROMOBILIZACJE

PNF - TOROWANIE NERWOWO-MIĘŚNIOWE