TECHNIKI ENERGIZACJI MIĘŚNIOWEJ

Długotrwała, fizyczna praca, dysbalans mięśniowy, złe nawyki postawy ciała, przeciążenia, urazy, unieruchomienia i wiele innych mogą doprowadzić do patologicznego funkcjonowania mięśnia lub całych grup mięśniowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla którego mięśnie ulegają uszkodzeniom, naderwaniom, osłabieniu i utracie elastyczności, co manifestuje się jako ból. Dodatkowo każdy mięsień jest częścią większej jednostki i grupy mięśni, dlatego każde niefizjologiczne działanie choćby jednego z elementów powoduje ograniczenie zakresu ruchu w stawie, którym porusza, a także niekorzystnie wpływa na obwodowy układ nerwowy, krwionośny czy też narządy wewnętrzne.

Jedną z technik TEM jest głęboki masaż łącznotkankowy. Polega na umiejętnym wykorzystaniu różnych technik masażu w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta. Pacjent poddawany zabiegom głębokiego masażu łącznotkankowego nie jest tylko biernym odbiorcą, ale też aktywnie uczestniczy w terapii poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów i czynności, tym samym ulepszając efekt terapeutyczny. Masaż jest szczególnie zalecany w przypadku występowania przewlekłego bólu mięśniowego, napięcia i przeciążenia mięśni, lekkich stanów urazowych, zmniejszonej ruchomości stawów, przykurczy ścięgien i mięśni, zapalenia rozcięgna podeszwowego, rwy kulszowej, łokciu tenisisty, golfisty, zespołu bólowego kręgosłupa, rwy barkowej, napięciowych bólów głowy, szyi, karku, wad postawy.

Dzięki metodzie TEM terapeuta może w bezpieczny i bezbolesny sposób usunąć wzmożone napięcie mięśni, ograniczenie zakresu ruchomości czy przykurcze mięśniowe. Pacjent uzyskuje równowagę statyczną mięśni, która jest potrzebna do odpowiedniej propriocepcji, czucia głębokiego, właściwego przepływu limfy oraz krwi, a co najważniejsze możliwości bezbolesnego wykonywania ruchu w stawach. Specjaliści z gabinetu fizjoterapii Soma Medica zaproponują oraz objaśnią techniki autorelaksacji wskazanego mięśnia tak, aby pacjent mógł kontynuować terapię w domu. Skontaktuj się z nami i zapytaj o konsultację lub umów się bezpośrednio przez folmularz zgłoszeniowy.