ZAJĘCIA SENSORYCZNO-ROZWOJOWE

Zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci są propozycją dla rodziców chcących prawidłowo stymulować rozwój swojego malucha (od 3. miesiąca życia). Cykl zajęć opiera się na integracji sensorycznej prezentowanej dziecku w formie zabawy. Podczas zajęć angażujemy i integrujemy ze sobą odpowiednie układy, takie jak układ dotykowy, układ przedsionkowy SI oraz proprioceptywny. Układ przedsionkowy koorynuje ruchy oczu, głowy i ciała, a układ proprioceptywny dostarcza informacje poprzez mięśnie i stawy informując mózg o pozycji ciała. Wszystkie te elementy są niezwykle istotne dla prawidłowego psychosomatycznego rozwoju dzieci.

Pomijając aspekt psychoruchowy, podczas zajęć znacznie umacnia się więź między opiekunem a dzieckiem. Całość zaplanowana jest tak by dostarczyć dziecku odpowiednią ilość zdrowych bodźców stymulujących jego rozwój. W czasie zajęć nauczycie się wielu piosenek, wyliczanek, ćwiczeń manualnych oraz innych interesujących aktywności ze swoim maluszkiem. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach, w wyjątkowej atmosferze szkoły rodzenia Soma Medica. Dzieci entuzjastycznie reagują na siebie, tym samym rozbudzając swoją wrodzoną ciekawość świata.

Zajęcia trwają około 50 minut i odbywają się w tematycznych cyklach 10-ciu spotkań. W każdym momencie możesz do nas dołączyć! Aby zapisać się na zajęcia skontaktuj się z nami lub umów się na konsultację przez prosty formularz zgłoszeniowy.