Marek Piotr

Mgr fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Zainteresowania terapeutyczne: Terapia manualna, fizjoterapia w neurologii oraz sporcie.

Marek Piotr

Marek Piotr
SOMA MEDICAO mnie:

Swoją życiową misję pomocy drugiemu człowiekowi realizuję codziennie w zawodzie fizjoterapeuty. Krytyczne podejście do problemów, medyczne rozeznawanie oraz komunikacja z pacjentem stanowią dla mnie kluczowe aspekty holistycznego podejścia. Każdy pacjent przychodzi z innym urazem, ze swoją historią oraz unikatową osobowością, które mobilizują do pełnej gotowości udzielania efektywnej oraz rzetelnej pomocy. Widok zdrowiejących pacjentów jest największą inspiracją i sprawia mi ogromną satysfakcję, nadając każdemu dniowi poczucie misji niesienia ukojenia, polepszenia, ulgi i nadziei. Jestem zaszczycony, iż mam możliwość uczestniczenia w tej drodze wraz z moimi pacjentami.

W pracy łączę dwudziestoletnie doświadczenie praktyki na szpitalnych oddziałach; tj. wewnętrznym, neurologicznym, udarowym oraz onkologicznym. Nieustannie staram się podnosić swoje kwalifikacje, mając świadomość jak istotny jest rozwój w niezwykle dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie jaką jest fizjoterapia.

Moją wielką pasją poza zawodem, który wykonuję jest muzyka (śpiew, komponowanie), uwielbiam koszykówkę, aktywnie również zajmuję się fotografią oraz tworzeniem biżuterii i obrazów.

SOMA MEDICA Kursy i szkolenia:- Diagnostyka i terapia ortopedyczna i neurologiczna
- Kinesiology Taping zgodny ze standardami K-Active Association
- McKenzie Institute - Kurs A: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek lędźwiowy
- McKenzie Institute - Kurs B: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek szyjny i piersiowy
- McKenzie Institute - Kurs C: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek lędźwiowy (Kurs zaawansowany) i kończyny (kończyna dolna)
- McKenzie Institute - Kurs D: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek szyjny i piersiowy (Kurs zaawansowany) i kończyny (kończyna górna)
- Elementy PNF
- IMTA - Koncepcja Maitland - Terapia Manualna

KONFERENCJE I WYGŁOSZONE PRACE NAUKOWE:
- Akademia SM, "Rehabilitacja pacjentów SM" - prelekcja i warsztaty, 2017
- Akademia SM, "Rehabilitacja pacjentów SM" - prelekcja i warsztaty, 2018

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów