Adam Dziurla

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, student III roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland, student studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS na kierunku "Psychosomatyka i somatopsychologia".

Zainteresowania terapeutyczne: Osteopatia, terapia powięziowa, trening medyczny, psychosomatyka.

SOMA MEDICA

SOMA MEDICAKursy i szkolenia:- Współczesna kinezyterapia - Praktyczna Strona Treningu Artur Mohr. 2022
- Ukończenie II roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland 2022
- Podstawowe i zaawansowane techniki manipulacji stawów kręgosłupa - FRSc By Dr Składowski 2021
- Ukończenie I roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland 2020
- Koncepcje powięzi - różne podejścia terapeutyczne - Michel Puylaert D.O. 2019
- Uczestnictwo w Sport Support 2019 Conference - I Krajowe Forum Profilaktyki i Leczenia Kontuzji.
- Medyczny Trening Terapeuryczny - Lasse Thue 2018
- Fibroliza mięśniowo-powięziowa - Michel Puylaert D.O. 2018
- Uczestnictwo w konferencji medycznej "Ortopedia i fizjoterapia w sporcie i rekreacji" . Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego 2013
- Kurs podstawowy "Kinesiology Taping", T. Senderek, K-Active Association 2013
- Uczestnictwo w VI Ogólnopolskiej Konferencji "Medycyna sportowa" - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 2013
- Kurs "Masaż tkanek głębokich" - dr Ł. Czubaszewski i mgr P. Szałański. 2013

SOMA MEDICAO mnie:

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, studentem osteopatii na Osteopathie Schule Deutschland a także studentem studiów podyplomowych z zakresu psychosomatyki oraz somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS. W swojej pracy mocno stawiam na ruch, wyznając doktrynę dr Wojciecha Oczko, że ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu. Interesuje mnie praca na ludzkiej powięzi i to, jak duży wpływ na utrzymanie zdrowia ma tkanka łączna, a także tematyka zaburzeń tzw. psychosomatycznych, które dotykają coraz większą grupę społeczeństwa żyjącego w stresie.

Do swoich pacjentów staram się zawsze podchodzić w sposób holistyczny, uwzględniając wszystkie czynniki, które mogą wpływać na powstawanie zaburzeń w naszym ciele, czyli m.in. odpowiednia dieta, ilość ruchu, nawodnienie czy poziom napięcia emocjonalnego towarzyszącego powstałym zmianom w organizmie. Połączenie tych wszystkich aspektów daje trwałą poprawę i wysoki komfort życia pacjentów.
W swojej pracy wykorzystuje techniki mięśniowo-powięziowe, osteopatyczne oraz kostno-stawowe. Wykonuję również terapię szklaną bańką chińską oraz drenaż limfatyczny.
Serdecznie zapraszam!

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów