Adam Dziurla Fizjoterapia manualna / osteopatia

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, studiuje Osteopatie i Psychosomatykę i somatopsychologie.

Umów wizytę na:

Rezerwacja telefoniczna
Adam Dziurla

Czym się zajmuję?

Kursy i szkolenia

 • Współczesna kinezyterapia – Praktyczna Strona Treningu Artur Mohr. 2022
 • Ukończenie II roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland 2022
 • Podstawowe i zaawansowane techniki manipulacji stawów kręgosłupa – FRSc By Dr Składowski 2021
 • Ukończenie I roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland 2020
 • Koncepcje powięzi – różne podejścia terapeutyczne – Michel Puylaert D.O. 2019
 • Uczestnictwo w Sport Support 2019 Conference – I Krajowe Forum Profilaktyki i Leczenia Kontuzji.
 • Medyczny Trening Terapeuryczny – Lasse Thue 2018
 • Fibroliza mięśniowo-powięziowa – Michel Puylaert D.O. 2018
 • Uczestnictwo w konferencji medycznej „Ortopedia i fizjoterapia w sporcie i rekreacji” . Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego 2013
 • Kurs podstawowy „Kinesiology Taping”, T. Senderek, K-Active Association 2013
 • Uczestnictwo w VI Ogólnopolskiej Konferencji „Medycyna sportowa” – Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 2013
 • Kurs „Masaż tkanek głębokich” – dr Ł. Czubaszewski i mgr P. Szałański. 2013
Adam Dziurla

Specjalista od leczenia ruchem

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, studentem 4 roku osteopatii w Osteopathie Schule Deuchland a także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

W swojej pracy mocno stawiam na ruch, wyznając doktrynę dr Wojciecha Oczko, że ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu. Interesuje mnie fizjologia człowieka i jej kluczowe znaczenie w procesie powstawania dysfunkcji w naszym ciele, a także tematyka zaburzeń psychosomatycznych, które dotykają coraz większą grupę społeczeństwa żyjącego w stresie.

Wykorzystując różne techniki manualne staram się oddziaływać na cały organizm tak, aby wspomóc go w dążeniu do osiągnięcia stanu równowagi, a tym samym zdrowia i dobrego samopoczucia. Terapia zawsze jest wspomagana zaleceniami dla pacjenta, bo tylko trwała zmiana nawyków może przynieść trwałe efekty.

Miłośnik holistycznego podejścia do pacjenta

Do swoich pacjentów staram się zawsze podchodzić w sposób holistyczny, uwzględniając wszystkie czynniki, które mogą wpływać na powstawanie zaburzeń w naszym ciele, czyli m.in. odpowiednia dieta, ilość i jakość ruchu, nawodnienie tkanek czy poziom napięcia emocjonalnego towarzyszącego powstałym zmianom w organizmie. Połączenie tych wszystkich aspektów daje trwałą poprawę i wysoki komfort życia pacjentów.

Bardzo ważna w mojej pracy jest diagnostyka, zawsze staram się dojść do źródła problemu pacjenta, dlatego wnikliwy wywiad, badanie oraz konsultacje z innymi specjalistami są kluczowe w procesie leczenia.

W swojej pracy wykorzystuję techniki mięśniowo-powięziowe, osteopatyczne oraz manipulacje stawowe. Wykonuję również terapię szklaną bańką chińską oraz drenaż limfatyczny.

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów