Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

Skuteczność terapii prowadzonej u najmłodszych przede wszystkich zależy od prawidłowej i wcześnie przeprowadzonej diagnostyki neurorozwojowej.

W sytuacji konieczności prowadzenia terapii ważne jest, aby była ona indywidualnie dopasowana do potrzeb dziecka, m.in. poprzez postawienie właściwych celów terapeutycznych. Praca z dziećmi opiera się na jednej podstawowej zasadzie: im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepsze przyniesie ona efekty. Niektóre dzieci od początku zmagają się z niewyrównanym napięciem mięśniowym tzw. asymetrią, wzmożoną lub obniżoną aktywnością poszczególnych struktur narządu ruchu, bądź innymi zaburzeniami układu nerwowego lub kostno-stawowego. Niektóre z nich są wrodzone, a do pozostałych dysfunkcji może dojść w okresie okołoporodowym. W takich sytuacjach należy reagować od razu, nim schorzenie ulegnie pogłębieniu.

Jeśli rozwój Twojego malucha Cię niepokoi, chcesz się upewnić, że wszystko przebiega poprawnie lub potrzebujesz jakichkolwiek wskazówek – zgłoś się do nas. Zapewniamy skuteczną fizjoterapię dziecięcą w Poznaniu i okolicach.


0

Lata działalności

50000

Wykonanych zabiegów

6000

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów