Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca Poznań, Suchy Las

Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca to kompleksowe badanie dziecka, które ma na celu wykrycie ewentualnych zaburzeń rozwojowych.

Rezerwacja telefoniczna
Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

Badanie neurorozwojowe u najmłodszych

Skuteczność terapii prowadzonej u najmłodszych przede wszystkich zależy od prawidłowej i wcześnie przeprowadzonej diagnostyki neurorozwojowej.

W sytuacji konieczności prowadzenia terapii ważne jest, aby była ona indywidualnie dopasowana do potrzeb dziecka, m.in. poprzez postawienie właściwych celów terapeutycznych. Praca z dziećmi opiera się na jednej podstawowej zasadzie: im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepsze przyniesie ona efekty.

Niektóre dzieci od początku zmagają się z niewyrównanym napięciem mięśniowym tzw. asymetrią, wzmożoną lub obniżoną aktywnością poszczególnych struktur narządu ruchu, bądź innymi zaburzeniami układu nerwowego lub kostno-stawowego. Niektóre z nich są wrodzone, a do pozostałych dysfunkcji może dojść w okresie okołoporodowym. W takich sytuacjach należy reagować od razu, nim schorzenie ulegnie pogłębieniu.

Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja dzieci

Jeśli rozwój Twojego malucha Cię niepokoi, chcesz się upewnić, że wszystko przebiega poprawnie lub potrzebujesz jakichkolwiek wskazówek – zgłoś się do nas. Zapewniamy skuteczną fizjoterapię dziecięcą w Poznaniu i okolicach.

Nasi Specjaliści