Rehabilitacja

Rehabilitacja w Poznaniu i okolicach

Jesteś przed lub po operacji? Doznałeś urazu lub wypadku? Chorujesz neurologicznie? Wesprzemy Cię odpowiednią rehabilitacją.

Rezerwacja telefoniczna
Rehabilitacja

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja jest kompleksowym działaniem zespołu specjalistów w tym fizjoterapeutów, którego nadrzędnym celem jest przywrócenie maksymalnej do osiągnięcia sprawności osobie z danym schorzeniem bądź z niepełnosprawnością. Prekursorem rehabilitacji w Polsce jest prof. Wiktor Dega, poznański lekarz, który połączył dziedziny ortopedii i rehabilitacji tworząc modelowy program usprawniania pacjentów w naszym kraju. Dobrze prowadzona rehabilitacja powinna:

 • rozpocząć się jak najszybciej od stwierdzenia zaburzenia,
 • wykorzystywać wiele technik i rodzajów terapii,
 • obejmować szeroki zakres usprawniania, zarówno w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej,
 • być ciągła, prowadzona systematycznie, aż do uzyskania oczekiwanych efektów.

Rehabilitacja w Poznaniu i okolicach w naszym wykonaniu to realizacja wszystkich wymienionych punktów.

Rehabilitacja nieopodal Poznania

Ma to szczególne znaczenie, jeśli w grę wchodzi rehabilitacja po udarze. W SOMA MEDICA Sucholeskie Centrum Fizjoterapii fizjoterapeuci regularnie poszerzają swoją wiedzę, co pozwala na wykorzystanie w rehabilitacji najnowszych metod usprawniania.

Rehabilitacja w Poznaniu w naszym wykonaniu to bezpieczny wybór. Połączenie doświadczenia i wiedzy w naszej placówce zapewnia profesjonalną i w pełni zaplanowaną terapię poprzedzoną umiejętnie poprowadzonym wywiadem oraz badaniem diagnostycznym. Jeśli potrzebna Ci skuteczna rehabilitacja w Poznaniu i okolicach, zapraszamy do Suchego Lasu!

Rehabilitacja Poznań Morasko, Suchy Las

Profesjonalna rehabilitacja to w wielu przypadkach długofalowy proces, który pozwala wrócić pacjentom do pełnej sprawności ruchowej. Indywidualne podejście fizjoterapeutyczne pomaga w kompleksowym dotarciu do źródła problemu i wyeliminowaniu go poprzez trening mięśni, stawów i kręgosłupa. Ćwiczenia to jednak nie wszystko, co obejmować powinna rehabilitacja.

Somamedica.pl to zespół, który pomaga poprzez masaż – rozluźniając i aktywując określone partie mięśni i nie tylko. Nie czekaj i zobacz, jak z praktycznego punktu wygląda rehabilitacja. Poznań to miasto, w którym spotkasz wielu doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów, z których pomocą pozbędziesz się problemu lub pozbędziesz się dolegliwości bólowych.

Terapia nigdy nie będzie taka sama w dwóch różnych przypadkach, gdyż usługi i metody należy dostosować do indywidualnej sytuacji pacjenta. Fizjoterapeuci poprowadzą więc rehabilitację w taki sposób, by efekty były zauważalne jak najszybciej to możliwe. Sprawdź, na czym polega leczenie pod okiem eksperta!

Usługi specjalistów na najwyższym poziomie – poznaj metody, dzięki którym wrócisz do pełnej sprawności

Indywidualne podejście do leczenia to przepis na sukces terapii pacjenta. Rehabilitacja musi być przeprowadzona jednak pod okiem wykwalifikowanych ekspertów, którzy znają swoich pacjentów i ich problemy.

Kompetencje i stała edukacja to najistotniejszy aspekt, który pomoże zadbać o zdrowie pacjenta w trakcie spotkań. Rehabilitant powinien nauczyć swoich podopiecznych ćwiczeń, które będą mogli oni wykonywać w domowym zaciszu. Dzięki temu będą oni w stanie maksymalizować rezultaty terapii, co nie tylko przyniesie widoczne efekty regularnych treningów, ale także zapewni odczuwalną ulgę szybciej, niż może się to wydawać. Współpracuj zatem z najlepszym zespołem w Poznaniu i okolicach, czyli Soma Medica.

Fizjoterapeuta potrzebny od zaraz, czyli kiedy skuteczna rehabilitacja staje się podstawą dla zdrowia

Skuteczna rehabilitacja to podstawa powrotu do zdrowia po wszelkich:

 • wypadkach komunikacyjnych;
 • złamaniach kości;
 • poważnych stłuczeniach;
 • operacjach;
 • udarach;
 • silnych zawałach serca;
 • wylewach;
 • zerwaniach ścięgien;
 • chorobach układu kostnego;
 • wadach postawy;
 • kontuzjach;
 • patologiach i chorobach stawów;
 • zerwaniach mięśni.

Powyższa lista jest oczywiście jedynie przykładowa. W przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu należy udać się na konsultację, a regularne wizyty na masaż rehabilitacyjny i “przegląd organizmu” powinny odbywać się regularnie – niezależnie od tego, czy jesteś osobą aktywną fizycznie, czy prowadzisz siedzący tryb życia.

Chcesz skorzystać z oferty najlepszych ekspertów lub masz pytania, jak będzie wyglądać rehabilitacja? Poznań to miasto, w którym możesz liczyć na pomoc ekspertów Soma Medica. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz. Zapewniamy najwyższy poziom rehabilitacji i indywidualne leczenie oparte na szczegółowej analizie dolegliwości, ograniczeń ruchowych i bólu kręgosłupa, mięśni lub stawów.

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Rehabilitacja w Suchym Lesie koło Poznania

Rehabilitacja w Suchym Lesie koło Poznania jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną skutecznie i komfortowo wrócić do pełni sprawności. Nasze centrum rehabilitacji oferuje kompleksową opiekę i wsparcie w procesie rekonwalescencji, dostarczając pacjentom najnowocześniejszych technologii i metod leczenia. Profesjonalni terapeuci z bogatym doświadczeniem klinicznym indywidualnie podchodzą do każdego przypadku, tworząc spersonalizowane plany terapeutyczne. Znajdując się w spokojnej, zielonej okolicy w pobliżu Poznania, Suchy Las stwarza doskonałe warunki do skupienia się na swoim zdrowiu i regeneracji. Dostępne w naszym ośrodku usługi rehabilitacyjne są odpowiedzią na różnorodne potrzeby pacjentów, w tym rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, kardiologiczną oraz po urazach i operacjach. Wybierając rehabilitację w Suchym Lesie koło Poznania, zyskujesz nie tylko fachową pomoc, ale także komfortowe warunki i wsparcie na każdym etapie powrotu do zdrowia.

Pokaż cały tekst

Zadzwoń do nas

Numer tel.: 505 988 502

Adres

Osiedle Szafirowe 2a
62-002, Suchy Las k. Poznania

Copyright ©2019 SomaMedica.pl