Masaż leczniczy

Masaż leczniczy w Suchym Lesie koło Poznania

Masaż leczniczy to jedna ze skuteczniejszych metod, które pozwalają wrócić do sprawności po urazach czy kontuzjach.

Rezerwacja telefoniczna
Masaż leczniczy

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy w naszym ośrodku w Suchym Lesie jest często wykorzystywaną metodą fizjoterapeutyczną, która łączy ze sobą techniki różnych masaży tak, aby uzyskać efekt leczniczy. Poprawa elastyczności mięśni, krążenia oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego to tylko podstawowe skutki masażu. Przebodźcowanie tkanek wpływa na pobudzenie układu nerwowego, który reguluje pracę wszystkich komórek naszego ciała w tym narządów oraz receptorów bólu. Stąd poza rezultatem miejscowym uzyskuje się terapeutyczny efekt na cały organizm.

Rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych wiąże się ze wzmożonym przepływem krwi i chłonki poprawiając odżywienie tkanek oraz usuwając produkty przemiany materii i toksyn. Poprzez masaż fizjoterapeuta oddziałuje na skórę, mięśnie, stawy, więzadła oraz większość układów człowieka (krążenia, limfatyczny, wydalniczy, pokarmowy czy oddechowy).

Masaż leczniczy w Poznaniu – do kogo jest skierowany?

Masaż leczniczy w Suchym Lesie wykonywany przez fizjoterapeutów z naszego ośrodka jest stosowany w przebiegu większości dysfunkcji układu ruchu. Może być wykonany całościowo lub na jedną okolicę ciała. Wykorzystuje się techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, wałkowania oraz wyciskania tak jak w masażu klasycznym.

Wskazaniami do wykonania masażu leczniczego są dysfunkcje narządu ruchu, stany pourazowe i przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, zapalenia stawów, ścięgien czy pochewek ścięgnistych, przykurcze oraz zaniki mięśniowe i inne. Zapisz się na masaż leczniczy w okolicach Poznania!

Masaż leczniczy Poznań – indywidualna rehabilitacja

Masaż leczniczy to jedna ze skuteczniejszych metod, które pozwalają wrócić do sprawności po urazach czy kontuzjach. Jest także wykorzystywany przy dolegliwościach bólowych. W zależności od przyczyny i potrzeb klienta wyróżnia się wiele typów masażu, a terapeuta może w różny sposób oddziaływać na partie ciała. I dlatego właśnie zabiegi są zawsze dobierane indywidualnie oraz poprzedzone badaniem i szczegółowym wywiadem.

Masaż leczniczy to bardzo często jeden z elementów złożonej terapii, której celem jest pomoc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Warto pamiętać o tym, że tego typu zabiegi doskonale wspomagają rekonwalescencje ciała, jak i psychiki oraz działają kompleksowo na cały organizm. W ofercie znaleźć można wiele form, które różnią się techniką oraz zastosowaniem. Wśród tych najbardziej popularnych są masaż leczniczy kręgosłupa rehabilitacyjny, segmentarny, punktowy oraz wiele innych skutecznych opcji.

Masaż leczniczy Poznań – pozbądź się dolegliwości bólowych

Sam masaż leczniczy ma również zapobiegać występowaniu różnego rodzaju schorzeń. Poza tym może również zredukować dolegliwości bólowe. I dlatego właśnie to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych przez fizjoterapeutów i ma szereg zastosowań. Na przykład masaż tkanek głębokich jest wykorzystywany przy rehabilitacji, relaksacji, sporcie czy nawet przy zabiegach kosmetycznych. Wiele przy tym zależy od tego, jaki nacisk terapeuta wywiera na tkanki i jakimi technikami się posługuje. Je dobiera się indywidualnie zależnie od potrzeb klienta oraz rodzaju schorzenia czy urazu.

Poza masażem leczniczym często wybierany jest również ten klasyczny. Poza tym klienci decydują się tajże na zabiegi aromaterapeutyczne, limfatyczne czy punktowe. Gabinet rehabilitacji jest więc miejscem, w którym można uzyskać kompleksową pomoc. Szereg usług takich jak masaże, terapia manualna, fizjoterapia pozwala szybciej wrócić do zdrowia i formy. To także propozycje dla tych, którzy chcą czerpać z życia jak najwięcej. Sprawdź naszą ofertę i dbaj o siebie.

Usługa jest świadczona przez