Fizjoterapia dziecięca

Fizjoterapia dziecięca - Poznań, Suchy Las

Jednym z działów fizjoterapii, którym zajmujemy się w SOMA MEDICA Sucholeskie Centrum Fizjoterapii jest fizjoterapia dziecięca, noworodkowa, niemowlęca. Praca z dziećmi opiera się na jednej podstawowej zasadzie: im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepsze przyniesie ona efekty. Niektóre dzieci od początku zmagają się z niewyrównanym napięciem mięśniowym tzw. asymetrią, wzmożoną lub obniżoną aktywnością poszczególnych struktur narządu ruchu, bądź innymi zaburzeniami układu nerwowego lub kostno-stawowego. Niektóre z nich są wrodzone, a do pozostałych dysfunkcji może dojść w okresie okołoporodowym. Bardzo często rodzice zgłaszają się do nas z niepokojącymi objawami, takimi jak:

  • ➡️ odginanie główki do tyłu, szczególnie widoczne w trakcie noszenia na rękach (uczucie mocnego napieranie potylicą dziecka na nasze ramię lub klatkę piersiową),
  • ➡️ tendencja do skręcania głowy w jedną stronę, spłaszczenie główki po jednej ze stron,
  • ➡️ asymetria tułowia, czyli skrócenie jednej strony, a wydłużenie drugiej; słabsza aktywność jednej ze stron ciała,
  • ➡️ mocne zaciskanie jednej lub obu piąstek i chowanie kciuka do wewnątrz, szczególnie po 3 m-cu życia,
  • ➡️skręcanie rączek do wewnątrz,
  • ➡️ prężenie lub/i krzyżowanie nóg, baletowe ustawienie stóp,
  • ➡️ brak unoszenia głowy w leżeniu na brzuchu, szczególnie po 2 m-cu życia, lub w leżeniu na brzuchu unoszenie głowy bez podpierania się na rączkach lub unoszenie głowy poprzez odginanie tułowia.
  • ➡️ krzyżowanie kończyn dolnych,
  • ➡️ brak następujących po sobie faz rozwoju motorycznego (pełzanie, czworakowanie itp).
  • ➡️ niewłaściwe ustawianie stóp, zaburzony wzorzec chodu.

Fizjoterapia dziecięca w Poznaniu

Jeżeli którekolwiek z powyższych objawów występuje, chcesz się upewnić, że rozwój Twojego dziecka przebiega poprawnie, bądź jeśli potrzebujesz jakichkolwiek wskazówek odnośnie pielęgnacji, zasad prawidłowego podnoszenia i noszenia dziecka i nie tylko – zgłoś się do nas, nasza specjalistka od terapii dziecięcej jest do Twojej dyspozycji. Zajmujemy się również fizjoterapią dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi, MPD oraz innymi schorzeniami okołoporodowymi, wymagającymi stałej rehabilitacji i opieki terapeutycznej. Zapraszamy wszystkich potrzebujących, nie tylko zamieszkujących Suchy Las, ale również okolice.

Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

Neurorozwojowa diagnostyka dziecięca

NDT Bobath Baby

NDT Bobath Baby

0

Lata działalności

50000

Wykonanych zabiegów

6000

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów