NDT Bobath Baby

NDT Bobath Baby Poznań, Suchy Las

Koncepcja fizjoterapeutyczna stosowana u wcześniaków, niemowląt oraz dzieci młodszych zaburzeniami neurologicznymi, chorobami genetycznymi i ortopedycznymi.

Rezerwacja telefoniczna
NDT Bobath Baby

NDT Bobath Baby fizjoterapia wcześniaków, niemowląt i dzieci najmłodszych

NDT Bobath Baby to koncepcja fizjoterapeutyczna stosowana zarówno u wcześniaków i niemowląt oraz dzieci młodszych zaburzeniami neurologicznymi, chorobami genetycznymi i ortopedycznymi prezentującymi opóźnienia rozwojowe. Rehabilitacja za pomocą tej metody pomaga dzieciom i młodzieży we wszechstronnym i pełnym rozwoju oraz w osiągnięciu w przyszłości pełnej lub możliwie najwyższej funkcjonalności i samodzielności.

Diagnostyka z wykorzystaniem NDT Bobath

NDT Bobath Baby to także świetne narzędzie diagnostyczne, które pozwala wychwycić nieprawidłowości w rozwoju dziecka Dzięki temu można zastosować właściwą terapię na tyle wcześnie i skutecznie aby umożliwić dziecku prawidłowy rozwój Metoda jest wykorzystywana w pracy z dziećmi już od pierwszych dni życia. Obejmuje przede wszystkim pracę w zakresie prawidłowego utrzymywania i kontroli głowy i tułowia, rozwoju reakcji równowagi i prostowania, dystrybucji napięcia mięśniowego, dostarczenia prawidłowych doświadczeń czuciowo-ruchowych oraz wspomagania funkcji rąk.

NDT Bobath – indywidualna terapia Twojego dziecka

Metoda ta zakłada holistyczne podejście do terapii dziecka. Zajmuje się całym ciałem a nie tylko dysfunkcyjną częścią, tak aby każda sekwencja ruchów wychodziła z obszarów kluczowych dziecka: głowy, obręczy barkowej i miednicznicznej czy barkowej. Fizjoterapeuta indywidualnie dobiera rodzaj, cykl i tempo ćwiczeń, a także częstotliwość spotkań. Wszystko po to, aby ustalone cele terapii były w pełni osiągnięte przez małego pacjenta

NDT Bobath Poznań

Terapia dziecięca to nie tylko spotkania w gabinecie Również istotnym celem specjalistów w SOMA MEDICA jest nauczenie rodziców prawidłowej pielęgnacji dziecka oraz sposobów stymulacji rozwoju, tak aby efekty terapii były utrwalana w warunkach domowych. Skorzystaj z najlepszej fizjoterapii dziecięcej w Poznaniu i okolicach!

Nasi Specjaliści