Elektroterapia

Elektroterapia - Poznań, Suchy Las

Elektroterapia to zabiegi elektrolecznicze polegające na przepływie prądu w ciele pacjenta pomiędzy ułożonymi w odpowiedni sposób elektrodami.

Rezerwacja telefoniczna
Elektroterapia

Zabiegi elektrolecznicze

Elektroterapia to zabiegi elektrolecznicze polegające na przepływie prądu w ciele pacjenta pomiędzy ułożonymi w odpowiedni sposób elektrodami, które spełniają funkcję anody i katody. Pod wpływem prądu zmienia się przepuszczalność błon komórkowych i tkankowych (np. skóry, naczyń czy tkanki podskórnej), dochodzi do uwolnienia niektórych hormonów (w tym histaminy), rozszerzają się naczynia krwionośne i limfatyczne zwiększając przepływ krwi (co ma duże znaczenie podczas procesów odżywczych i regeneracyjnych organizmu).

Niektóre prądy mają silne działanie przeciwbólowe (np. TENS), zmniejszające lub zwiększające napięcie mięśni (elektrostymulacja). Za pomocą zabiegu jonoforezy czyli prądu stałego, można nawet wprowadzić lek do organizmu pacjenta (wchłanialność związków leczniczych leku jest wtedy ponad tysiąckrotnie większa niż przy standardowej aplikacji).

Prąd galwaniczny ułatwia przenikanie czynnych składników leku przez warstwę naskórka, usprawniając jego działanie biologiczne. Zabieg doskonale sprawdza się u osób z nadwrażliwością żołądka na leki, podając lek przeciwzapalny na okolicę stawu czy mięśnia działamy miejscowo, chroniąc nadwrażliwy przewód pokarmowy. W zależności od parametrów fizycznych zastosowanego w fizjoterapii prądu, poszczególne jego rodzaje mają różne działanie biologiczne, dlatego też mają różne wskazania i zastosowania. Zabiegi z zakresu elektroterapii, które oferujemy naszym pacjentom w gabinetach fizjoterapii SOMA MEDICA w Suchym Lesie to:

  • Prądy TENS
  • Prąd galwaniczny
  • Jonoforeza
  • Prądy Diadynamiczne
  • Elektrostymulacja
  • Prądy interferencyjne
  • Prądy Traberta
  • Prądy Kotza (rosyjska stymulacja)

Zapoznaj się z całą ofertą fizykoterapii!

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów
Co mówią o nas pacjenci?
Zadzwoń do nas

Numer tel.: 505 988 502

Adres

Osiedle Szafirowe 2a
62-002, Suchy Las k. Poznania

Copyright ©2019 SomaMedica.pl