Elektroterapia

Elektroterapia - Poznań, Suchy Las

Elektroterapia to zabiegi elektrolecznicze polegające na przepływie prądu w ciele pacjenta pomiędzy ułożonymi w odpowiedni sposób elektrodami.

Rezerwacja telefoniczna
Elektroterapia

Zabiegi elektrolecznicze

Elektroterapia to zabiegi elektrolecznicze polegające na przepływie prądu w ciele pacjenta pomiędzy ułożonymi w odpowiedni sposób elektrodami, które spełniają funkcję anody i katody. Pod wpływem prądu zmienia się przepuszczalność błon komórkowych i tkankowych (np. skóry, naczyń czy tkanki podskórnej), dochodzi do uwolnienia niektórych hormonów (w tym histaminy), rozszerzają się naczynia krwionośne i limfatyczne zwiększając przepływ krwi (co ma duże znaczenie podczas procesów odżywczych i regeneracyjnych organizmu).

Niektóre prądy mają silne działanie przeciwbólowe (np. TENS), zmniejszające lub zwiększające napięcie mięśni (elektrostymulacja). Za pomocą zabiegu jonoforezy czyli prądu stałego, można nawet wprowadzić lek do organizmu pacjenta (wchłanialność związków leczniczych leku jest wtedy ponad tysiąckrotnie większa niż przy standardowej aplikacji).

Prąd galwaniczny ułatwia przenikanie czynnych składników leku przez warstwę naskórka, usprawniając jego działanie biologiczne. Zabieg doskonale sprawdza się u osób z nadwrażliwością żołądka na leki, podając lek przeciwzapalny na okolicę stawu czy mięśnia działamy miejscowo, chroniąc nadwrażliwy przewód pokarmowy. W zależności od parametrów fizycznych zastosowanego w fizjoterapii prądu, poszczególne jego rodzaje mają różne działanie biologiczne, dlatego też mają różne wskazania i zastosowania. Zabiegi z zakresu elektroterapii, które oferujemy naszym pacjentom w gabinetach fizjoterapii SOMA MEDICA w Suchym Lesie to:

 • Prądy TENS
 • Prąd galwaniczny
 • Jonoforeza
 • Prądy Diadynamiczne
 • Elektrostymulacja
 • Prądy interferencyjne
 • Prądy Traberta
 • Prądy Kotza (rosyjska stymulacja)

Zapoznaj się z całą ofertą fizykoterapii!

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów
Co mówią o nas pacjenci?
 • Kinga Sobczak

  ikonki gwiazdek

  Polecam wszystkim, w szczególności przyszłym i obecnym mamom 🙂 to takie prawdziwe miejsce dla Was. A przygoda z uczestnictwem w szkole rodzenia wcale nie musi zakończyć się w chwili przyjścia maluszka na świat. Wykwalifikowana kadra i bogata oferta sprawia że każda mama znajdzie coś dla siebie. Bardzo lubię to miejsce i polecam je jeszcze bardziej 😁

  facebook logo
 • Kasia Zawrotniak

  ikonki gwiazdek

  Z całego serca polecam, korzystałam z pomocy 3 fizjoterapeutów/osteopatów, od każdego otrzymałam rzetelna pomoc. W klinice panuje bardzo przyjemna i komfortowa atmosfera, wszyscy są zawsze mili i uśmiechnięci 🙂 Korzystałam również z zajęć „zdrowy kręgosłup”, przeprowadzone profesjonalnie a zajęcia dopasowane są do potrzeb uczestników 🙂

  google logo
 • Rafał Wilkowski

  ikonki gwiazdek

  Świetni profesjonaliści i indywidualne podejście 🙂 wizyta w miłej atmosferze i co najważniejsze, niemal natychmiast poczułem sie dużo lepiej. Zdecydowanie najlepsi 😉

  facebook logo
 • Agata Gleb

  ikonki gwiazdek

  Najlepsze miejsce wyszłam z rwy po pół roku właśnie tam. Migreny minęły….. Nie ma już ich. Cudowne miejsce i ludzie, którzy pomagają.

  google logo
 • Marianna Smuk

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam to miejsce ! Korzystam tu z fizjoterapii uroginekologicznej i jestem bardzo zadowolona! Wiedza i pasja w każdym calu ! Nabyłam ogrom wiedzy oraz pokazano mi ćwiczenia które mogę wykonywać sama w domu ! Wracam tu napewno ! Polecam gorąco i gratuluje !

  facebook logo
 • Zofia K

  ikonki gwiazdek

  Bardzo się cieszę, że ze swoim problemem udałam się do tej kliniki. Po kilku wizytach u fizjoterapeuty oraz zabiegach fizykoterapii, ból zniknął i kostka jest prawie jak nowa 😄 Polecam i będę polecać każdemu, kto chce pod okiem profesjonalistów pozbyć się bólu i wyleczyć – jak w moim przypadku, kontuzje sportowe 😊

  google logo
 • Kasia Czajkowska

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam! Świetna obsługa, pełen profesjonalizm, niesamowita wiedza fachowa i znakomita atmosfera – miejsce zdecydowanie warte polecenia

  facebook logo
 • Karol Jędzierowski

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam! Jestem po kilku wizytach u osteopaty, który dzięki indywidualnemu podejściu i zaangażowaniu, zlokalizował kilka źródeł bólu kręgosłupa. Szczegółowe badanie oraz systematyczne ćwiczenia szybko przyczyniły się do wyeliminowania uciążliwego bólu.

  google logo
 • Natalia Igbedior

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam Soma Medica wszystkim, borykającym się z bólami mięśni itp. Profesjonalizm w każdym calu. Świetne podejście do pacjenta. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Soma Medica, bo dzięki temu teraz już nic mnie nie boli, a cierpiałam wiele miesięcy.

  facebook logo