Fizjoterapia w Poznaniu i okolicach

Fizjoterapia Poznań - dobry fizjoterapeuta

Fizjoterapia jest działem medycyny klinicznej, której usługi, jakich podejmuje się profesjonalny fizjoterapeuta z Poznania w naszym ośrodku, pozwalają na rozwinięcie, utrzymanie lub przywrócenie maksymalnej sprawności ruchowej oraz funkcjonalnej. Wykorzystywana jest najczęściej w momentach obniżenia jakości życia z powodu bólu, urazu, choroby, procesu starzenia się lub zaburzenia funkcjonowania organizmu. Jest to nauka o metodach leczenia z wykorzystaniem energii fizycznej w postaci ruchu i różnego rodzaju bodźców m.in. termicznych, mechanicznych czy kinetycznych. Szereg zmian biofizycznych uzyskiwanych po fizjoterapii pozwala na poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta. Sprawdź na czym polega fizjoterapia w Poznaniu i okolicach w naszym wykonaniu!

Na czym polega fizjoterapia w Poznaniu w wykonaniu fizjoterapeutów z Soma Medica?

Do podstawowych zadań fizjoterapeuty należą badanie wraz z oceną stanu pacjenta, diagnostyka funkcjonalna i różnicowa, prognozowanie efektów, programowanie postępowania oraz realizacja terapii. Wysokie kompetencje, jakimi charakteryzuje się dobry fizjoterapeuta oraz zdolności wykorzystania wiedzy w praktyce pozwalają na efektywne przeprowadzenie procesu terapeutycznego oraz zapobieganie nawrotom dysfunkcji. Zapewnienie dobrostanu fizycznego, psychicznego, emocjonalnego oraz społecznego możliwe jest poprzez promocję zdrowia, prewencję, terapię, usprawnianie oraz rehabilitacje, które wchodzą w zakres działań terapeuty kompletnego. Jeśli szukasz fizjoterapeuty w Poznaniu i okolicach, zapraszamy do nas!

Fizjoterapia w Poznaniu - recepta na wiele problemów

W fizjoterapii wykorzystuje się wiele metod i technik indywidualnie dostosowywanych do występującego zaburzenia u pacjenta. Każda z nich ma określony cel – poprawę funkcjonowania danego układu organizmu. Jako podstawowy podział zaburzeń wyróżniamy: problem stawowy obejmujący elementy budujące staw (więzadła, torebkę stawową, maziówkę, powierzchnie stawowe kości, chrząstki stawowe, kaletki i inne), problem mięśniowo-powięziowy (najczęstszy, występujący po przeciążeniu mięśni, obciążeniach statycznych organizmu czy w przebiegu wieloletniego wykonywania zawodu) oraz problem nerwowy, związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.
Wykwalifikowany fizjoterapeuta korzysta z szerokiego wachlarza swoich narzędzi pracy pozyskanych na specjalistycznych szkoleniach, dzięki czemu profesjonalnie zadba o kondycję, zdrowie swoich pacjentów. Bardzo często do gabinetu, w którym przyjmuje fizjoterapeuta, trafia się zarówno w celu poprawy jakości życia, jak i przy dolegliwościach bólowych, po kontuzjach i różnego rodzaju zabiegach operacyjnych, a także wówczas, gdy ciało z różnych powodów potrzebuje specjalnego wsparcia i prowadzenia. Dlatego właśnie specjaliści oferują w somamedica.pl szereg bardzo różnorodnych metod pracy, które można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego możliwości. Wszystkie techniki mają za zadanie przywrócić zdolność ruchową i minimalizują dolegliwości bólowe. Im szybciej trafi się do profesjonalisty na masaż leczniczy czy ćwiczenia, tym większa szansa, że szybko wrócimy do zdrowia.

Fizjoterapia: Poznań i okolice

Fizjoterapeuta to specjalista, który posiada wykształcenie medyczne. Wielu profesjonalistów specjalizuje się w określonych metodach pracy, a liczne kursy pozwalają stale się dokształcać, by odpowiadać na potrzeby klientów i móc oferować im bardzo różne systemy pracy dostosowane do konkretnych dolegliwości, problemów, a także potrzeb. Bo choć popularna  terapia manualna pomoże poradzić sobie z bólem, to często wizyty mają również za zadanie wdrożyć prawidłowe wzorce. Fizjoterapeuta przywraca sprawność ruchową pacjenta, łagodzi dolegliwości bólowe i podnosi możliwości fizyczne organizmu. Uczy również prawidłowych nawyków, działa profilaktycznie i koryguje wady postawy. I dlatego każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a zabiegi precyzyjnie dobierane, aby uzyskać efekt, zniwelować bóle, zmniejszyć stres, poprawić sprawność, leczyć, a także wdrażać dobre nawyki.

Fizjoterapia Poznań - najlepsi specjaliści w Wielkopolsce

Fizjoterapeuta korzysta z różnych metod leczenia, w zależności od konkretnych problemów pacjenta. To na przykład ćwiczenia zakresu ruchu, masaż leczniczy oraz sportowy, Kinesio Taping, neuromobilizacje czy PNF oraz fizjoterapia uroginekologiczna czy sportowa i wiele innych skutecznych i popularnych metod oraz dziedzin fizjoterapii. Profesjonalny gabinet staje się więc najlepszym adresem, gdy dokuczają nam bóle kręgosłupa, jesteśmy po zabiegu czy też wracamy do sprawności po kontuzji. Niezależnie od tego, czy aktywnie trenujemy, troszczymy się o zdrowie, potrzebujemy wsparcia w czasie ciąży czy po porodzie lub borykamy się z przewlekłym bólem, zabiegi stają się najlepszą terapią. Najczęściej z usług fizjoterapeuty korzystają pacjenci, którzy mają dolegliwości ze strony układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. To również bóle pleców, zapalenia stawów, jak i stany po kontuzjach oraz urazach. Fizjoterapia jest także doskonała dla klientów, którzy mają problemy z poprawną pracą układu oddechowego, sercowo-naczyniowego. To również niezastąpione wsparcie pacjentów z chorobami neurologicznymi na przykład po udarze, przy chorobie Parkinsona czy w stwardnieniu rozsianym. Dobry specjalista dobierze najlepsze metody pracy, by przynieść ulgę i leczyć.
Jeśli szukasz dobrego fizjoterapeuty w okolicach Poznania, zapraszamy do Suchego Lasu!

Terapia manualna

Terapia manualna

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Manualna terapia sportowa

Manualna terapia sportowa

Techniki energizacji mięśni

Techniki energizacji mięśni

FDM – Fascial Distortion Model

FDM – Fascial Distortion Model

Neuromobilizacje

Neuromobilizacje

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna

PNF

PNF

Terapia narzędziowa tkanek miękkich

Terapia narzędziowa tkanek miękkich

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Kinesiotaping

Kinesiotaping

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów

Zadzwoń do nas

Numer tel.: 505-988-502

Adres

Osiedle Szafirowe 2a
62-002, Suchy Las k. Poznania

Copyright ©2019 SomaMedica.pl