Fizjoterapia

Fizjoterapia Poznań - dobry fizjoterapeuta

Tworzymy zespół specjalistów. Dzięki temu nasza fizjoterapia jest indywidualnie dobrana do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Rezerwacja telefoniczna
Fizjoterapia

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest działem medycyny klinicznej, której usługi, jakich podejmuje się profesjonalny fizjoterapeuta z Poznania w naszym ośrodku, pozwalają na rozwinięcie, utrzymanie lub przywrócenie maksymalnej sprawności ruchowej oraz funkcjonalnej. Wykorzystywana jest najczęściej w momentach obniżenia jakości życia z powodu bólu, urazu, choroby, procesu starzenia się lub zaburzenia funkcjonowania organizmu. Jest to nauka o metodach leczenia z wykorzystaniem energii fizycznej w postaci ruchu i różnego rodzaju bodźców m.in. termicznych, mechanicznych czy kinetycznych. Szereg zmian biofizycznych uzyskiwanych po fizjoterapii pozwala na poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta. Sprawdź na czym polega fizjoterapia w Poznaniu i okolicach w naszym wykonaniu!

Na czym polega fizjoterapia w Poznaniu w wykonaniu fizjoterapeutów z Soma Medica?

Do podstawowych zadań fizjoterapeuty należą badanie wraz z oceną stanu pacjenta, diagnostyka funkcjonalna i różnicowa, prognozowanie efektów, programowanie postępowania oraz realizacja terapii. Wysokie kompetencje, jakimi charakteryzuje się dobry fizjoterapeuta oraz zdolności wykorzystania wiedzy w praktyce pozwalają na efektywne przeprowadzenie procesu terapeutycznego oraz zapobieganie nawrotom dysfunkcji. Zapewnienie dobrostanu fizycznego, psychicznego, emocjonalnego oraz społecznego możliwe jest poprzez promocję zdrowia, prewencję, terapię, usprawnianie oraz rehabilitacje, które wchodzą w zakres działań terapeuty kompletnego. Jeśli szukasz fizjoterapeuty w Poznaniu i okolicach, zapraszamy do nas!

Fizjoterapia w Poznaniu – recepta na wiele problemów

W fizjoterapii wykorzystuje się wiele metod i technik indywidualnie dostosowywanych do występującego zaburzenia u pacjenta. Każda z nich ma określony cel – poprawę funkcjonowania danego układu organizmu. Jako podstawowy podział zaburzeń wyróżniamy: problem stawowy obejmujący elementy budujące staw (więzadła, torebkę stawową, maziówkę, powierzchnie stawowe kości, chrząstki stawowe, kaletki i inne), problem mięśniowo-powięziowy (najczęstszy, występujący po przeciążeniu mięśni, obciążeniach statycznych organizmu czy w przebiegu wieloletniego wykonywania zawodu) oraz problem nerwowy, związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Wykwalifikowany fizjoterapeuta korzysta z szerokiego wachlarza swoich narzędzi pracy pozyskanych na specjalistycznych szkoleniach, dzięki czemu profesjonalnie zadba o kondycję, zdrowie swoich pacjentów. Bardzo często do gabinetu, w którym przyjmuje fizjoterapeuta, trafia się zarówno w celu poprawy jakości życia, jak i przy dolegliwościach bólowych, po kontuzjach i różnego rodzaju zabiegach operacyjnych, a także wówczas, gdy ciało z różnych powodów potrzebuje specjalnego wsparcia i prowadzenia. Dlatego właśnie specjaliści oferują w somamedica.pl szereg bardzo różnorodnych metod pracy, które można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego możliwości. Wszystkie techniki mają za zadanie przywrócić zdolność ruchową i minimalizują dolegliwości bólowe. Im szybciej trafi się do profesjonalisty na masaż leczniczy czy ćwiczenia, tym większa szansa, że szybko wrócimy do zdrowia.

Fizjoterapia z wykorzystaniem USG

W naszym centrum fizjoterapii kładziemy nacisk na najnowsze i najskuteczniejsze metody leczenia. Jesteśmy dumni z wykorzystaniem ultrasonografii (USG), która pozwala nam zapewnić pacjentom najwyższą jakość opieki rehabilitacyjnej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi i wykwalifikowanemu zespołowi terapeutów, oferujemy innowacyjne podejście do leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych i innych schorzeń. Odkryjcie z nami korzyści, jakie niesie za sobą fizjoterapia wspomagana technologią USG, i powróćcie do pełnej sprawności zdrowia i ruchu.

Najczęstsze schorzenia związane z kolanem w naszej placówce w koło Poznania

Do najczęstszych problemów kolana, z jakimi zajmują się nasi fizjoterapeuci, należą:

Fizjoterapia łydki i kostki w Suchym Lesie koło Poznania

Z tymi problemami łydki i kostki przychodzą do nas pacjenci

Najczęstsze problemy biodra leczone w Soma Medica

Nasi fizjoterapeuci pod Poznaniem zajmują się między innymi tymi problemami biodra:

 • Fizjoterapia po usunięciu fragmentu obrąbka stawu biodrowego
 • Fizjoterapia po usunięciu konfliktu szyjkowo-panewkowego stawu biodrowego

Jakie schorzenia nadgarstka, łokcia i barku leczą nasi fizjoterapeuci w Suchym Lesie koło Poznania?

Do najczęstszych schorzeń barku, łokcia i nadgarstka w naszej placówce należą:

 • Fizjoterapia łokcia
 • Fizjoterapia ręki
 • Fizjoterapia po operacji barku
 • Fizjoterapia po operacji łokcia golfisty
 • Fizjoterapia po operacji łokcia tenisisty
 • Fizjoterapia po operacji kanału nadgarstka
 • Fizjoterapia po zespole ciasnoty przestrzeni podbarkowej
 • Fizjoterapia po operacji ciaśni nadgarstka
 • Fizjoterapia po skręceniu barku
 • Fizjoterapia zamrożonego barku
 • Fizjoterapia mięśnia nadgrzbietowego
 • Fizjoterapia dłoni i nadgarstka
 • Fizjoterapia po skręceniu nadgarstka
 • Fizjoterapia po uszkodzeniu kompleksu chrząstki trójkątnej

Najczęstsze problemy kręgosłupa leczone przez naszych fizjoterapeutów w Suchym Lesie koło Poznania

Do najczęstszych problemów kręgosłupa w naszej placówce należą:

 • Fizjoterapia kręgosłupa lędźwiowego
 • Fizjoterapia w przypadku dyskopatii kręgosłupa
 • Fizjoterapia przy bólach kręgosłupa
 • Fizjoterapia po operacji dyskopatii kręgosłupa
 • Fizjoterapia kręgosłupa szyjnego
 • Fizjoterapia odcinka krzywego kręgosłupa
 • Fizjoterapia po operacji kręgosłupa
 • Fizjoterapia szyi

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów
Co mówią o nas pacjenci?
 • Kinga Sobczak

  ikonki gwiazdek

  Polecam wszystkim, w szczególności przyszłym i obecnym mamom 🙂 to takie prawdziwe miejsce dla Was. A przygoda z uczestnictwem w szkole rodzenia wcale nie musi zakończyć się w chwili przyjścia maluszka na świat. Wykwalifikowana kadra i bogata oferta sprawia że każda mama znajdzie coś dla siebie. Bardzo lubię to miejsce i polecam je jeszcze bardziej 😁

  facebook logo
 • Kasia Zawrotniak

  ikonki gwiazdek

  Z całego serca polecam, korzystałam z pomocy 3 fizjoterapeutów/osteopatów, od każdego otrzymałam rzetelna pomoc. W klinice panuje bardzo przyjemna i komfortowa atmosfera, wszyscy są zawsze mili i uśmiechnięci 🙂 Korzystałam również z zajęć „zdrowy kręgosłup”, przeprowadzone profesjonalnie a zajęcia dopasowane są do potrzeb uczestników 🙂

  google logo
 • Rafał Wilkowski

  ikonki gwiazdek

  Świetni profesjonaliści i indywidualne podejście 🙂 wizyta w miłej atmosferze i co najważniejsze, niemal natychmiast poczułem sie dużo lepiej. Zdecydowanie najlepsi 😉

  facebook logo
 • Agata Gleb

  ikonki gwiazdek

  Najlepsze miejsce wyszłam z rwy po pół roku właśnie tam. Migreny minęły….. Nie ma już ich. Cudowne miejsce i ludzie, którzy pomagają.

  google logo
 • Marianna Smuk

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam to miejsce ! Korzystam tu z fizjoterapii uroginekologicznej i jestem bardzo zadowolona! Wiedza i pasja w każdym calu ! Nabyłam ogrom wiedzy oraz pokazano mi ćwiczenia które mogę wykonywać sama w domu ! Wracam tu napewno ! Polecam gorąco i gratuluje !

  facebook logo
 • Zofia K

  ikonki gwiazdek

  Bardzo się cieszę, że ze swoim problemem udałam się do tej kliniki. Po kilku wizytach u fizjoterapeuty oraz zabiegach fizykoterapii, ból zniknął i kostka jest prawie jak nowa 😄 Polecam i będę polecać każdemu, kto chce pod okiem profesjonalistów pozbyć się bólu i wyleczyć – jak w moim przypadku, kontuzje sportowe 😊

  google logo
 • Kasia Czajkowska

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam! Świetna obsługa, pełen profesjonalizm, niesamowita wiedza fachowa i znakomita atmosfera – miejsce zdecydowanie warte polecenia

  facebook logo
 • Karol Jędzierowski

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam! Jestem po kilku wizytach u osteopaty, który dzięki indywidualnemu podejściu i zaangażowaniu, zlokalizował kilka źródeł bólu kręgosłupa. Szczegółowe badanie oraz systematyczne ćwiczenia szybko przyczyniły się do wyeliminowania uciążliwego bólu.

  google logo
 • Natalia Igbedior

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam Soma Medica wszystkim, borykającym się z bólami mięśni itp. Profesjonalizm w każdym calu. Świetne podejście do pacjenta. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Soma Medica, bo dzięki temu teraz już nic mnie nie boli, a cierpiałam wiele miesięcy.

  facebook logo

Fizjoterapia: Poznań i okolice

Fizjoterapeuta to specjalista, który posiada wykształcenie medyczne. Wielu profesjonalistów specjalizuje się w określonych metodach pracy, a liczne kursy pozwalają stale się dokształcać, by odpowiadać na potrzeby klientów i móc oferować im bardzo różne systemy pracy dostosowane do konkretnych dolegliwości, problemów, a także potrzeb. Bo choć popularna terapia manualna pomoże poradzić sobie z bólem, to często wizyty mają również za zadanie wdrożyć prawidłowe wzorce. Fizjoterapeuta przywraca sprawność ruchową pacjenta, łagodzi dolegliwości bólowe i podnosi możliwości fizyczne organizmu. Uczy również prawidłowych nawyków, działa profilaktycznie i koryguje wady postawy. I dlatego każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a zabiegi precyzyjnie dobierane, aby uzyskać efekt, zniwelować bóle, zmniejszyć stres, poprawić sprawność, leczyć, a także wdrażać dobre nawyki.

Fizjoterapia Poznań – doświadczeni specjaliści w Wielkopolsce

Fizjoterapeuta korzysta z różnych metod leczenia, w zależności od konkretnych problemów pacjenta. To na przykład ćwiczenia zakresu ruchu, masaż leczniczy oraz sportowy, Kinesio Taping, neuromobilizacje czy PNF oraz fizjoterapia uroginekologiczna czy sportowa i wiele innych skutecznych i popularnych metod oraz dziedzin fizjoterapii. Profesjonalny gabinet staje się więc najlepszym adresem, gdy dokuczają nam bóle kręgosłupa, jesteśmy po zabiegu czy też wracamy do sprawności po kontuzji. Niezależnie od tego, czy aktywnie trenujemy, troszczymy się o zdrowie, potrzebujemy wsparcia w czasie ciąży czy po porodzie lub borykamy się z przewlekłym bólem, zabiegi stają się najlepszą terapią. Najczęściej z usług fizjoterapeuty korzystają pacjenci, którzy mają dolegliwości ze strony układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. To również bóle pleców, zapalenia stawów, jak i stany po kontuzjach oraz urazach. Fizjoterapia jest także doskonała dla klientów, którzy mają problemy z poprawną pracą układu oddechowego, sercowo-naczyniowego. To również niezastąpione wsparcie pacjentów z chorobami neurologicznymi na przykład po udarze, przy chorobie Parkinsona czy w stwardnieniu rozsianym. Dobry specjalista dobierze najlepsze metody pracy, by przynieść ulgę i leczyć.

Fizjoterapeuta w Suchym Lesie

Fizjoterapeuci z Soma Medica tuż pod Poznaniem w Suchym Lesie to profesjonaliści, który oferują szeroki zakres usług z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji w tej malowniczej miejscowości. Nasza praca koncentruje się na poprawie zdrowia pacjentów poprzez zindywidualizowane podejście i kompleksową opiekę terapeutyczną.

Nasi doświadczeni fizjoterapeuci w Suchym Lesie są wysoko wykwalifikowani i posiadają niezbędne doświadczenie, aby pomóc pacjentom w radzeniu sobie z różnymi problemami zdrowotnymi. Mogą pomóc w leczeniu bólu kręgosłupa, schorzeń ortopedycznych, urazów sportowych, a także wspomagać rehabilitację po operacjach. Dodatkowo, oferują porady dotyczące profilaktyki zdrowia i technik relaksacyjnych.

Dostępność fizjoterapeutów w Suchym Lesie umożliwia pacjentom łatwy dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej, co przyczynia się do poprawy jakości życia i szybszego powrotu do aktywności fizycznej. Bez względu na potrzeby zdrowotne, fizjoterapeuta w Suchym Lesie jest gotów zapewnić wsparcie i skuteczną terapię, pomagając pacjentom osiągnąć swoje cele rehabilitacyjne.

Jeśli szukasz dobrego fizjoterapeuty w okolicach Poznania, zapraszamy do Suchego Lasu!

Fizjoterapia w okolicach Strzeszyna

Fizjoterapeuci w okolicach Strzeszyna koło Poznania to specjaliści, który oferują wszechstronną opiekę terapeutyczną dla mieszkańców tego obszaru. W Centrum Fizjoterapii Soma Medica, zrzeszamy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy poświęcają się poprawie zdrowia i komfortu naszych pacjentów. Nasza placówka specjalizuje się w szerokim zakresie usług z dziedziny fizjoterapii, mając na celu zapewnienie kompleksowej opieki medycznej.

Nasi fizjoterapeuci specjalizują się w leczeniu różnorodnych schorzeń i dolegliwości, takich jak bóle kręgosłupa, problemy ortopedyczne, urazy sportowe i wiele innych. Dzięki indywidualnemu podejściu i spersonalizowanym planom terapeutycznym, jesteśmy w stanie dostosować nasze usługi do Twoich konkretnych potrzeb.

Dostępność fizjoterapeuty w okolicach Strzeszyna jest atutem, który daje Ci możliwość łatwego dostępu do wysokiej jakości opieki medycznej. Bez względu na Twój wiek, stan zdrowia lub cele rehabilitacji, nasi specjaliści są gotowi zapewnić Ci profesjonalną opiekę, pomagając Ci odzyskać sprawność, zmniejszyć ból i poprawić jakość życia. Zaufaj nam i oddaj swoje zdrowie w ręce doświadczonych fizjoterapeutów z Centrum Fizjoterapii Soma Medica.

Pokaż cały tekst