Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Rehabilitacja przed i pooperacyjna Poznań, Suchy Las

Rehabilitacja przed i pooperacyjna jest istotnym elementem szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia po operacjach złamań kości, urazie stawów i więzadeł.

Rezerwacja telefoniczna
Rehabilitacja przed i pooperacyjna

Czym jest rehabilitacja przedoperacyjna i pooperacyjna?

Rehabilitacja przed i pooperacyjna jest istotnym elementem szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Najczęściej dotyczy osób z chorobą zwyrodnieniową stawów, po urazie więzadłowym, po uszkodzeniu łąkotek czy także w przebiegu złamań kończyn.

Co daje rehabilitacja przedoperacyjna i pooperacyjna?

Odpowiednio zaplanowany program usprawniania przed podjęciem operacji pozwala na uzyskanie lepszych efektów po samym zabiegu. Zwiększa możliwości pacjenta do szybszej regeneracji i poprawia samopoczucie pacjenta.

Natomiast natychmiastowo podjęta rehabilitacja pooperacyjna zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań oraz umożliwia szybkie wprowadzenie prawidłowych wzorców ruchowych, usprawniając tym samym propriocepcję i mając działanie profilaktyczne.

Metody wykorzystywane w rehabilitacji przedoperacyjnej i pooperacyjnej

Do uzyskania powyższych celów wykorzystuje się szereg metod terapeutycznych w tym kinezyterapię, terapię manualną, masaże lecznicze, osteopatię oraz terapię mięśniowo-powięziową. Dodatkowo stosuje się zabiegi z zakresu fizykoterapii (ultradźwięki, pole magnetyczne, laseroterapię i inne). Jeśli szukasz skutecznej rehabilitacji w Poznaniu i okolicach, umów się na wizytę!