Fizjoterapia po chirurgii plastycznej

Fizjoterapia po chirurgii plastycznej w Suchym lesie koło Poznania

Fizjoterapia po operacji plastycznej ma na celu wspomaganie procesu rekonwalescencji, minimalizowanie powikłań i przywrócenie funkcji ciała.

Rezerwacja telefoniczna
Fizjoterapia po chirurgii plastycznej

Fizjoterapia po operacjach plastycznych

Fizjoterapia po operacji plastycznej ma na celu wspomaganie procesu rekonwalescencji, minimalizowanie powikłań i przywrócenie funkcji ciała. W fizjoterapii po operacji plastycznej mogą być uwzględniane:

Ruch i mobilizacja po operacjach plastycznych

Fizjoterapeuta może pomagać pacjentowi w powrocie do normalnego zakresu ruchu, poprzez wykonywanie specjalnych ćwiczeń. W przypadku operacji na kończynach, mogą być stosowane ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia zakresu ruchu stawów i techniki mobilizacji. W przypadku operacji twarzy lub szyi, fizjoterapeuta może wprowadzać delikatne techniki mobilizacyjne, aby przywrócić elastyczność tkanek i poprawić krążenie.

Leczenie blizn po operacjach plastycznych

Po operacji plastycznej mogą pojawić się blizny. Fizjoterapeuta może wykorzystywać różne techniki, takie jak masaż blizn, uciskanie lub stosowanie silikonowych opatrunków, aby pomóc w zmiękczeniu blizn i poprawie ich wyglądu.

Redukcja obrzęków po chirurgii plastycznej

Po operacji plastycznej może wystąpić obrzęk wokół obszaru poddanego operacji. Fizjoterapeuta może stosować techniki, takie jak drenaż limfatyczny, uciskanie lub podnoszenie kończyn, aby pomóc w redukcji obrzęków i pobudzić krążenie limfatyczne.

Edukacja pacjenta po zabiegach medycyny estetycznej

Fizjoterapeuta może dostarczać pacjentowi informacji na temat właściwej opieki pooperacyjnej, higieny ruchowej, technik oddychania, unikania niewłaściwego obciążania operowanej części ciała itp. Edukacja jest ważna, aby zapobiegać powikłaniom i umożliwić pacjentowi jak najszybszą i skuteczną rekonwalescencję.

Fizjoterapia po plastyce brzucha

Fizjoterapia po plastyce brzucha (inaczej nazywanej abdominoplastyką) ma na celu wspomaganie procesu rekonwalescencji, minimalizowanie powikłań i przywrócenie funkcji brzucha. W fizjoterapii po plastyce brzucha mogą być uwzględniane:

Redukcja bólu po abdominoplastyce

Po plastyce brzucha często występuje ból i dyskomfort. Fizjoterapeuta może pomóc w łagodzeniu bólu poprzez zastosowanie technik, takich jak masaż, terapia manualna, techniki oddechowe oraz elektroterapia. Mogą również przepisać odpowiednie ćwiczenia rozluźniające mięśnie i zmniejszające napięcie.

Zwiększenie zakresu ruchu po operacji brzucha

W okresie rekonwalescencji po plastyce brzucha ważne jest przywrócenie pełnego zakresu ruchu w obrębie brzucha. Fizjoterapeuta może prowadzić pacjenta przez zestaw ćwiczeń, które pomogą w rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni brzucha. Ćwiczenia te są zazwyczaj wprowadzane stopniowo, z uwzględnieniem ograniczeń narzuconych przez operację.

Wzmocnienie mięśni brzucha po operacji plastyki

Plastyka brzucha może prowadzić do osłabienia mięśni brzucha. Fizjoterapeuta może zaproponować pacjentowi program ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, takich jak ćwiczenia o niskim obciążeniu, aby stopniowo przywrócić siłę mięśniową i stabilizację brzucha.

Redukcja blizn po abdominoplastyce

Po plastyce brzucha pozostają blizny. Fizjoterapeuta może stosować techniki masażu blizn, uciskanie, terapię manualną lub stosować specjalne opatrunki, aby pomóc w zmiękczeniu blizn, poprawie ich elastyczności i wyglądu.

Poprawa postawy po plastyce brzucha

Plastyka brzucha może wpływać na postawę ciała. Fizjoterapeuta może pomóc pacjentowi w poprawie postawy, świadomości ciała i równowagi poprzez odpowiednie ćwiczenia, takie jak wzmacnianie mięśni grzbietu, rozciąganie klatki piersiowej i uczenie prawidłowych wzorców ruchowych.

Rehabilitacja po powiększeniu piersi

Rehabilitacja po powiększeniu piersi (jak np. z wykorzystaniem implantów zwana augmentacją) ma na celu wspomaganie procesu rekonwalescencji, minimalizowanie powikłań i przywrócenie pełnej funkcji piersi. W rehabilitacji po powiększeniu piersi mogą być uwzględniane:

Ograniczenie bólu piersi po operacji

Po powiększeniu piersi może wystąpić ból i dyskomfort. Rehabilitant
może pomóc w łagodzeniu bólu poprzez zastosowanie technik, takich jak masaż, terapia manualna, techniki oddechowe oraz elektroterapia. Mogą również przepisać odpowiednie ćwiczenia rozluźniające mięśnie i zmniejszające napięcie.

Poprawa zakresów ruchu po operacji powiększenia piersi

W okresie rekonwalescencji po powiększeniu piersi ważne jest przywrócenie pełnego zakresu ruchu w ramionach, klatce piersiowej i mięśniach piersiowych. Rehabilitant może prowadzić pacjentkę przez zestaw ćwiczeń, które pomogą w rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, przywróceniu elastyczności tkanek oraz poprawie zakresu ruchu w obszarze piersi.

Uczenie prawidłowych wzorców ruchowych po powiększeniu piersi

Powiększenie piersi może wpływać na postawę ciała i wzorce ruchowe. Rehabilitant może pomóc pacjentce w poprawie postawy, świadomości ciała oraz równowagi poprzez odpowiednie ćwiczenia, takie jak wzmacnianie mięśni grzbietu, rozciąganie klatki piersiowej i naukę prawidłowych wzorców ruchowych.

Redukcja blizn po operacji piersi

Po powiększeniu piersi mogą pozostawać blizny, zwłaszcza wokół miejsca wkłucia implantów. Rehabilitant może stosować techniki masażu blizn, uciskanie, terapię manualną lub stosować specjalne opatrunki, aby pomóc w zmiękczeniu blizn, poprawie ich elastyczności i wyglądu.

Edukacja pacjentki po operacji

Rehabilitant może dostarczyć pacjentce informacji na temat właściwej opieki pooperacyjnej, technik unikania niewłaściwego obciążania piersi, samoobserwacji i monitorowania ewentualnych powikłań. Edukacja jest ważna, aby pacjentka mogła skutecznie współpracować z zespołem medycznym i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Fizjoterapia po korekcie nosa

Fizjoterapia po korekcie nosa, zwanej również rinoplastyką, ma na celu wspomaganie procesu rekonwalescencji, minimalizowanie powikłań i przywrócenie pełnej funkcji nosa. W fizjoterapii po korekcie nosa mogą być uwzględniane:

Zmniejszenie bólu i obrzęku po rinoplastyce

Po rinoplastyce może wystąpić obrzęk i ból w okolicy nosa. Fizjoterapeuta może stosować techniki, takie jak drenaż limfatyczny, uciskanie, lodowe opatrunki i elektroterapia, aby pomóc w redukcji obrzęku, łagodzeniu bólu i przyspieszeniu procesu gojenia.

Poprawa drożności nosa

Rinoplastyka może prowadzić do tymczasowego pogorszenia drożności nosa. Fizjoterapeuta może prowadzić pacjenta przez ćwiczenia oddechowe, takie jak techniki oddychania nosowymi, aby pomóc w przywróceniu prawidłowej drożności nosa oraz poprawie wentylacji i funkcji nosa.

Edukacja pacjenta po korekcie nosa

Fizjoterapeuta może dostarczyć pacjentowi informacji na temat właściwej opieki pooperacyjnej, technik czyszczenia nosa, unikania niewłaściwego dotykania nosa, korzystania z preparatów nawilżających itp. Pacjent może również otrzymać wskazówki dotyczące unikania działań, które mogłyby wpłynąć negatywnie na proces gojenia.

Redukcja blizn po rinoplastyce

Po rinoplastyce mogą wystąpić blizny wewnętrzne i zewnętrzne. Fizjoterapeuta może stosować techniki masażu, terapię manualną, terapię światłem lub laserową, aby pomóc w zmiękczeniu blizn, poprawie ich elastyczności i wyglądu.

Poprawa równowagi i propriocepcji po operacji korekty nosa

Rinoplastyka może wpływać na równowagę i propriocepcję (zdolność do odczuwania pozycji i ruchu ciała). Fizjoterapeuta może prowadzić pacjenta przez ćwiczenia równowagi, trening koordynacji i stabilizacji, aby pomóc w przywróceniu prawidłowej propriocepcji nosa i poprawie stabilności.

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów
Co mówią o nas pacjenci?
 • Kinga Sobczak

  ikonki gwiazdek

  Polecam wszystkim, w szczególności przyszłym i obecnym mamom 🙂 to takie prawdziwe miejsce dla Was. A przygoda z uczestnictwem w szkole rodzenia wcale nie musi zakończyć się w chwili przyjścia maluszka na świat. Wykwalifikowana kadra i bogata oferta sprawia że każda mama znajdzie coś dla siebie. Bardzo lubię to miejsce i polecam je jeszcze bardziej 😁

  facebook logo
 • Kasia Zawrotniak

  ikonki gwiazdek

  Z całego serca polecam, korzystałam z pomocy 3 fizjoterapeutów/osteopatów, od każdego otrzymałam rzetelna pomoc. W klinice panuje bardzo przyjemna i komfortowa atmosfera, wszyscy są zawsze mili i uśmiechnięci 🙂 Korzystałam również z zajęć „zdrowy kręgosłup”, przeprowadzone profesjonalnie a zajęcia dopasowane są do potrzeb uczestników 🙂

  google logo
 • Rafał Wilkowski

  ikonki gwiazdek

  Świetni profesjonaliści i indywidualne podejście 🙂 wizyta w miłej atmosferze i co najważniejsze, niemal natychmiast poczułem sie dużo lepiej. Zdecydowanie najlepsi 😉

  facebook logo
 • Agata Gleb

  ikonki gwiazdek

  Najlepsze miejsce wyszłam z rwy po pół roku właśnie tam. Migreny minęły….. Nie ma już ich. Cudowne miejsce i ludzie, którzy pomagają.

  google logo
 • Marianna Smuk

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam to miejsce ! Korzystam tu z fizjoterapii uroginekologicznej i jestem bardzo zadowolona! Wiedza i pasja w każdym calu ! Nabyłam ogrom wiedzy oraz pokazano mi ćwiczenia które mogę wykonywać sama w domu ! Wracam tu napewno ! Polecam gorąco i gratuluje !

  facebook logo
 • Zofia K

  ikonki gwiazdek

  Bardzo się cieszę, że ze swoim problemem udałam się do tej kliniki. Po kilku wizytach u fizjoterapeuty oraz zabiegach fizykoterapii, ból zniknął i kostka jest prawie jak nowa 😄 Polecam i będę polecać każdemu, kto chce pod okiem profesjonalistów pozbyć się bólu i wyleczyć – jak w moim przypadku, kontuzje sportowe 😊

  google logo
 • Kasia Czajkowska

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam! Świetna obsługa, pełen profesjonalizm, niesamowita wiedza fachowa i znakomita atmosfera – miejsce zdecydowanie warte polecenia

  facebook logo
 • Karol Jędzierowski

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam! Jestem po kilku wizytach u osteopaty, który dzięki indywidualnemu podejściu i zaangażowaniu, zlokalizował kilka źródeł bólu kręgosłupa. Szczegółowe badanie oraz systematyczne ćwiczenia szybko przyczyniły się do wyeliminowania uciążliwego bólu.

  google logo
 • Natalia Igbedior

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam Soma Medica wszystkim, borykającym się z bólami mięśni itp. Profesjonalizm w każdym calu. Świetne podejście do pacjenta. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Soma Medica, bo dzięki temu teraz już nic mnie nie boli, a cierpiałam wiele miesięcy.

  facebook logo