Osteopata w Suchym Lesie

Osteopata - Poznań, Suchy Las

Osteopatia to dziedzina fizjoterapii/ medycyny z obszerną i ugruntowaną wiedzą z zakresu diagnostyki, profilaktyki leczenia za pomocą technik pracy manualnej odkryta ponad 150 lat temu przez A.T. Stilla i jest rozwijana do dzisiaj. Polecana jest jako bezinwazyjna, bezpieczna metoda dla szerokiego grona pacjentów. Wymaga od terapeutów ogromnej wiedzy w zakresie anatomii i fizjologii, patofizjologii, embriologii ponieważ łączy w sobie obszary biologii, chemii i fizyki, dlatego tak ważne jest, aby wybranym specjalistą był naprawdę dobry osteopata. W tym wypadku duże znaczenie ma również, czy jest to polecany osteopata – opinie pełnią tutaj kluczową rolę. Dodatkowo wymaga umiejętności specjalistycznych procedur diagnostycznych i holistycznego oraz indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Połączenie tych umiejętności i wiedzy oraz traktowanie organizmu ludzkiego, jako całości, oraz odkrywanie zależności pomiędzy wszystkimi układami naszego ciała, który ma moc samouzdrawiania daje pozytywne rezultaty, nawet w bardzo wymagających przypadkach. Sprawdź, dlaczego osteopata z Suchego Lasu to specjalista godny zaufania!

Dobry osteopata z okolic Poznania

W naszej klinice nieopodal Poznania znajdziecie Państwo wyłącznie wykwalifikowanych osteopatów, których charakteryzuje doświadczenie i niezbędne umiejętności. Jako dziedzina wiedzy medycznej, osteopatia skupia się przede wszystkim na odnalezieniu przyczyny bólu, a nie leczeniu i łagodzeniu jedynie jego objawów (tzn. ból zlokalizowany w stawie kolanowym nie zawsze musi pochodzić z uszkodzenia struktur stawu kolanowego). Osteopata lub fizjoterapeuta wykorzystujący wiedzę i zakres technik osteopatycznych, podczas diagnostyki szuka pierwotnego problemu, którego skutkiem są dolegliwości bólowe z jakim przychodzi do niego pacjent. Problem pierwotny może być na poziomie struktury nerwowej, mięśniowej, powięziowej, trzewnej (wisceralnej) lub nawet kostnej, który często znajduje się daleko od epicentrum bólu. Osteopata w Suchym Lesie z naszego ośrodka koło Poznania to kompetentna osoba, która podejmie się diagnozy i podejmie próbę rozwiązania każdego problemu. Skorzystaj z usług osteopaty w Poznaniu i okolicach!

Czym zajmuje się osteopatia?

Osteopatia koncentruje się przede wszystkim na zależnościach pomiędzy wszystkimi strukturami i narządami naszego ciała. Inaczej mówiąc Osteopatia opiera się na definicji prawidłowej ruchomości i prawidłowej korelacji pomiędzy wszystkimi naszymi tkankami, a zaburzona ich ruchomość czy napięcie struktury powoduje dolegliwości bólowe. Osteopatia za pomocą technik manualnych ma za zadanie przywrócić prawidłową, fizjologiczną korelację współdziałania i ruchomości pomiędzy wszystkimi tkankami. Techniki osteopatyczne, które stosuje osteopata, wykorzystując współdziałanie wszystkich układów naszego ciała: układu krwionośnego, nerwowego, powięziowego, mięśniowego pobudza organizm do zainicjowania i utrzymania procesów leczenia / regeneracji uszkodzonych struktur. Zapisz się na wizytę u osteopaty w Suchym Lesie już teraz!

Osteopata Poznań - profesjonalny gabinet

Praca z pacjentem jest dla nas bardzo ważna, dlatego nasz gabinet oferuje najwyższej jakości zabiegi, które kieruje do wszystkich osób – niezależnie od wieku, płci czy poziomu kondycji fizycznej. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, aby stosować wyłącznie sprawdzone i przynoszące jak najlepsze efekty metody leczenia. Co ważne, postępowanie terapeutyczne dopasowujemy w sposób indywidualny do każdego pacjenta, mając na uwadze nie tylko rzetelny wywiad, ale również dokładne ustalenie przyczyn pojawiających się dolegliwości. Jeśli zatem chcesz, aby zbadał Cię dobry osteopata, zapraszamy do gabinetu w Suchym Lesie koło Poznania.
Zapewniamy fachową wiedzę i doświadczenie, których fundamentem jest podejście holistyczne. Należy bowiem zauważyć, że osteopatia nie jest kolejną metodą fizjoterapii, a odrębną dziedziną medycyny. A w zasadzie filozofią, która postrzega zdrowie i choroby jako elementy prawidłowego utrzymania w organizmie homeostazy. Terapia osteopatyczna, jaką oferujemy w naszym gabinecie, obejmuje zatem kompleksowy system diagnozy, który poszukuje zależności i przyczyn zaburzeń pomiędzy poszczególnymi układami. Osteopata bazując na szerokiej wiedzy ogólnomedycznej wskazuje różnorodne patologie i pomaga dobrać terapię, która nie tylko pozwoli pozbyć się problemu, ale również wspomoże procesy samoregeneracyjne organizmu.
Osteopatia w Poznaniu to zatem skuteczny sposób na przywrócenie równowagi w organizmie – bez konieczności długotrwałego przyjmowania leków czy interwencji chirurgicznych. Umów się na wizytę!

Osteopatia - umów się na wizytę!

Na wizytę do naszego gabinetu niedaleko Poznania można umówić się osobiście (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-20.00) lub telefonicznie. Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą wszystkie badania i materiały, które sprawią, że osteopata będzie mógł trafniej postawić prawidłową diagnozę. Na miejscu wykonujemy również badania przedmiotowe (palpacyjne, testy funkcjonalne, ocena postawy) oraz w razie potrzeby USG.
Jako, że osteopatia jest metoda bezinwazyjną, po ustaleniu przyczyny dolegliwości, stosowana jest terapia manualna, która stymuluje samoregenerację organizmu i minimalizuje jego dysfunkcje. Aby móc cieszyć się jeszcze lepszymi efektami leczenia, oferujemy również masaż oraz inne ćwiczenia z zakresu fizykoterapii.
Częstotliwość wizyt uzależniona jest od stopnia nasilenia problemu. Niemniej jednak, osteopatia jest metodą leczenia przynoszącą stosunkowo szybkie rezultaty. Dlatego w wielu przypadkach terapia osteopatyczna ukierunkowana na pierwotne zaburzenie funkcjonowania kończy się już po kilku spotkaniach.
Jesteś zmęczony dolegliwościami bólowymi, których leczenie tradycyjnymi sposobami nie przynosi rezultatu? A może zastanawiasz się, jak zadbać o swoje zdrowie wielowymiarowo? Odpowiedzią na te pytania jest osteopatia! Nie czekaj, już dziś umów się na wizytę i przekonaj się, że osteopata z Suchego Lasu pomoże Ci przywrócić (zapomnianą) jakość życia.


0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów

Zadzwoń do nas

Numer tel.: 505-988-502

Adres

Osiedle Szafirowe 2a
62-002, Suchy Las k. Poznania

Copyright ©2019 SomaMedica.pl