Osteopata w Suchym Lesie

Osteopata - Poznań, Suchy Las

Osteopatia to dziedzina fizjoterapii/ medycyny z obszerną i ugruntowaną wiedzą z zakresu diagnostyki, profilaktyki leczenia za pomocą technik pracy manualnej odkryta ponad 150 lat temu przez A.T. Stilla i jest rozwijana do dzisiaj. Polecana jest jako bezinwazyjna, bezpieczna metoda dla szerokiego grona pacjentów. Wymaga od terapeutów ogromnej wiedzy w zakresie anatomii i fizjologii, patofizjologii, embriologii ponieważ łączy w sobie obszary biologii, chemii i fizyki, dlatego tak ważne jest, aby wybranym specjalistą był naprawdę dobry osteopata. W tym wypadku duże znaczenie ma również, czy jest to polecany osteopata – opinie pełnią tutaj kluczową rolę. Dodatkowo wymaga umiejętności specjalistycznych procedur diagnostycznych i holistycznego oraz indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Połączenie tych umiejętności i wiedzy oraz traktowanie organizmu ludzkiego, jako całości, oraz odkrywanie zależności pomiędzy wszystkimi układami naszego ciała, który ma moc samouzdrawiania daje pozytywne rezultaty, nawet w bardzo wymagających przypadkach. Sprawdź, dlaczego osteopata z Suchego Lasu to specjalista godny zaufania!

Dobry osteopata z okolic Poznania

W naszej klinice nieopodal Poznania znajdziecie Państwo wyłącznie wykwalifikowanych osteopatów, których charakteryzuje doświadczenie i niezbędne umiejętności. Jako dziedzina wiedzy medycznej, osteopatia skupia się przede wszystkim na odnalezieniu przyczyny bólu, a nie leczeniu i łagodzeniu jedynie jego objawów (tzn. ból zlokalizowany w stawie kolanowym nie zawsze musi pochodzić z uszkodzenia struktur stawu kolanowego). Osteopata lub fizjoterapeuta wykorzystujący wiedzę i zakres technik osteopatycznych, podczas diagnostyki szuka pierwotnego problemu, którego skutkiem są dolegliwości bólowe z jakim przychodzi do niego pacjent. Problem pierwotny może być na poziomie struktury nerwowej, mięśniowej, powięziowej, trzewnej (wisceralnej) lub nawet kostnej, który często znajduje się daleko od epicentrum bólu. Osteopata w Suchym Lesie z naszego ośrodka koło Poznania to kompetentna osoba, która podejmie się diagnozy i podejmie próbę rozwiązania każdego problemu.

Czym zajmuje się osteopatia?

Osteopatia koncentruje się przede wszystkim na zależnościach pomiędzy wszystkimi strukturami i narządami naszego ciała. Inaczej mówiąc Osteopatia opiera się na definicji prawidłowej ruchomości i prawidłowej korelacji pomiędzy wszystkimi naszymi tkankami, a zaburzona ich ruchomość czy napięcie struktury powoduje dolegliwości bólowe. Osteopatia za pomocą technik manualnych ma za zadanie przywrócić prawidłową, fizjologiczną korelację współdziałania i ruchomości pomiędzy wszystkimi tkankami. Techniki osteopatyczne, które stosuje osteopata, wykorzystując współdziałanie wszystkich układów naszego ciała: układu krwionośnego, nerwowego, powięziowego, mięśniowego pobudza organizm do zainicjowania i utrzymania procesów leczenia / regeneracji uszkodzonych struktur. Zapisz się na wizytę u osteopaty w Suchym Lesie już teraz!


0

Lata działalności

50000

Wykonanych zabiegów

6000

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów