Ortopeda

Ortopeda w Suchym Lesie koło Poznania

Ortopedia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom oraz urazom układu ruchu, w tym kości, stawów, mięśni i więzadeł.

Umów wizytę na:

Rezerwacja telefoniczna
Ortopeda

Czym jest ortopedia?

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem oraz zapobieganiem chorobom i urazom układu ruchu, takim jak kości, stawy, mięśnie, ścięgna i więzadła.

Czym zajmuje się ortopeda?

Specjaliści z zakresu ortopedii zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak złamania, skręcenia, choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby kręgosłupa, wady postawy oraz inne problemy związane z układem mięśniowo-szkieletowym.

Kiedy należy iść do ortopedy?

Do ortopedy należy udać się w wyniku podejrzenia choroby lub urazu związanych z układem mięśniowo-szkieletowym:

  1. Ból w stawach lub mięśniach – jeśli odczuwasz ból, sztywność lub dyskomfort w stawach lub mięśniach, może to być oznaka problemów ortopedycznych.
  2. Urazy – jeśli doznałeś urazu, takiego jak złamanie, skręcenie, zwichnięcie lub inny rodzaj kontuzji, powinieneś udać się do ortopedy.
  3. Zmiany w postawie ciała – jeśli zauważysz, że Twoja postawa uległa zmianie, na przykład skrzywienie kręgosłupa lub „koślawe” kolana, warto skonsultować się z ortopedą.
  4. A także przy okazji przygotowania do operacji ortopedycznej – jeśli masz zaplanowaną operację ortopedyczną, musisz skonsultować się z ortopedą w celu uzyskania dalszych wskazówek.

Im wcześniej jednak rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na pełne wyleczenie lub zminimalizowanie negatywnych skutków choroby lub urazu.

Jakie są najczęstsze schorzenia z którymi idziemy do ortopedy?

Do wspomnianego specjalisty należy udać się w przypadku zwichnięcia, złamania, bólu kręgosłupa, wad postawy, oraz chorób takich jak choroba zwyrodnieniową stawów, choroby kręgosłupa lub inne przypadłości układu mięśniowo-szkieletowego. Ortopeda zajmuje się także leczeniem chorób nowotworowych kości, choroby Dupuytrena, Scheuermanna i innych.

Umów wizytę na:

Rezerwacja telefoniczna