Ilona Małecka Dr n. med. Specjalista Pediatra, Wakcynolog

Jest specjalistą pediatrą, wakcynologiem. Jest osobą niezwykle ciepłą i empatyczną, zarówno w stosunku do swoich małych Pacjentów, jak również ich rodziców.

Rezerwacja telefoniczna
Ilona Małecka

Czym się zajmuję?

Jest sobota a pediatra potrzebny na dzisiaj?

Pani Doktor przyjmuje u nas dzieci chore oraz zdrowe w tygodniu (środy) oraz w soboty.

U dzieci chorych, oprócz badania podmiotowego i przedmiotowego, w razie konieczności diagnostyka będzie poszerzona o testy antygenowe – combo oraz badanie wskaźnika CRP.

Opieka nad zdrowym pacjentem, obejmować może: konsultacje, wizyty patronażowe noworodka, badania bilansowe, porady w zakresie szczepień ochronnych, porady przed podróżami.

Pani Doktor Ilona Małecka jest specjalistą pediatrą, wakcynologiem. Jest osobą niezwykle ciepłą i empatyczną, zarówno w stosunku do swoich małych Pacjentów, jak również ich rodziców.

Wykładowczyni i autorka publikacji naukowych o chorobach zakaźnych

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim UM w Poznaniu. Praktycznie od zawsze pragnęła być pediatrą. Od początku pracy zawodowej związana jest z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (obecnie Wielkopolskie Centrum Pediatrii na ul. Wrzoska). Prowadzi także Poradnię Konsultacyjną ds. Szczepień Ochronnych.  Pracuje jako adiunkt w Katedrze i Zakładzie Profilaktyki Zdrowotnej UM w Poznaniu.

Prowadzi liczne szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób infekcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień ochronnych. Jest Wykładowcą na wielu lokalnych i ogólnopolskich konferencjach naukowych dla lekarzy i pielęgniarek. 

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych.  Pani Doktor czynnie edukuje rodziców również na platformie Instagram, na swoim profilu @dr_ilonamalecka na który serdecznie zapraszamy po dużą dawkę rzetelnej pediatrycznej wiedzy!

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów
Co mówią o nas pacjenci?
 • Kinga Sobczak

  ikonki gwiazdek

  Polecam wszystkim, w szczególności przyszłym i obecnym mamom 🙂 to takie prawdziwe miejsce dla Was. A przygoda z uczestnictwem w szkole rodzenia wcale nie musi zakończyć się w chwili przyjścia maluszka na świat. Wykwalifikowana kadra i bogata oferta sprawia że każda mama znajdzie coś dla siebie. Bardzo lubię to miejsce i polecam je jeszcze bardziej 😁

  facebook logo
 • Kasia Zawrotniak

  ikonki gwiazdek

  Z całego serca polecam, korzystałam z pomocy 3 fizjoterapeutów/osteopatów, od każdego otrzymałam rzetelna pomoc. W klinice panuje bardzo przyjemna i komfortowa atmosfera, wszyscy są zawsze mili i uśmiechnięci 🙂 Korzystałam również z zajęć „zdrowy kręgosłup”, przeprowadzone profesjonalnie a zajęcia dopasowane są do potrzeb uczestników 🙂

  google logo
 • Rafał Wilkowski

  ikonki gwiazdek

  Świetni profesjonaliści i indywidualne podejście 🙂 wizyta w miłej atmosferze i co najważniejsze, niemal natychmiast poczułem sie dużo lepiej. Zdecydowanie najlepsi 😉

  facebook logo
 • Agata Gleb

  ikonki gwiazdek

  Najlepsze miejsce wyszłam z rwy po pół roku właśnie tam. Migreny minęły….. Nie ma już ich. Cudowne miejsce i ludzie, którzy pomagają.

  google logo
 • Marianna Smuk

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam to miejsce ! Korzystam tu z fizjoterapii uroginekologicznej i jestem bardzo zadowolona! Wiedza i pasja w każdym calu ! Nabyłam ogrom wiedzy oraz pokazano mi ćwiczenia które mogę wykonywać sama w domu ! Wracam tu napewno ! Polecam gorąco i gratuluje !

  facebook logo
 • Zofia K

  ikonki gwiazdek

  Bardzo się cieszę, że ze swoim problemem udałam się do tej kliniki. Po kilku wizytach u fizjoterapeuty oraz zabiegach fizykoterapii, ból zniknął i kostka jest prawie jak nowa 😄 Polecam i będę polecać każdemu, kto chce pod okiem profesjonalistów pozbyć się bólu i wyleczyć – jak w moim przypadku, kontuzje sportowe 😊

  google logo
 • Kasia Czajkowska

  ikonki gwiazdek

  Serdecznie polecam! Świetna obsługa, pełen profesjonalizm, niesamowita wiedza fachowa i znakomita atmosfera – miejsce zdecydowanie warte polecenia

  facebook logo
 • Karol Jędzierowski

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam! Jestem po kilku wizytach u osteopaty, który dzięki indywidualnemu podejściu i zaangażowaniu, zlokalizował kilka źródeł bólu kręgosłupa. Szczegółowe badanie oraz systematyczne ćwiczenia szybko przyczyniły się do wyeliminowania uciążliwego bólu.

  google logo
 • Natalia Igbedior

  ikonki gwiazdek

  Zdecydowanie polecam Soma Medica wszystkim, borykającym się z bólami mięśni itp. Profesjonalizm w każdym calu. Świetne podejście do pacjenta. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Soma Medica, bo dzięki temu teraz już nic mnie nie boli, a cierpiałam wiele miesięcy.

  facebook logo