Jonasz Ryl Fizjoterapia manualna / osteopatia

Mgr Fizjoterapii, absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych Terapii Manualnej Tkanek Miękkich.

Rezerwacja telefoniczna
Jonasz Ryl

Czym się zajmuję?

Co mówią o mnie pacjenci?

Anna Rugowska

ikonki gwiazdek

Zdecydowanie polecam wizytę w Soma Medica. Przyjazna atmosfera, którą da się odczuć już od chwili rezerwacji terminu. Pan Jonasz Ryl jest specjalistą, który oprócz posiadania ogromnej wiedzy podchodzi również z dużym zaangażowaniem do każdej wizyty. Stosowane przez niego techniki są bardzo skuteczne. Polecam!

google logo

Kursy i szkolenia

  • Studia podyplomowe Terapia Manualna Tkanek Miękkich – Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu
  • Terapia manualna Szkoła Niemiecka – moduł OW1 i OW2
  • Kręgosłup – osteopatyczna diagnostyka i leczenie – 4 moduły (Szkolenia Mazur)
  • Stawy obwodowe – osteopatyczna diagnostyka i leczenie – 4 moduły
  • Terapia trzewna – 2 moduły (Szkolenia Mazur)
  • Medycyna Osteopatyczna w Fizjoterapii – 5 modułów
  • Ostry dysk w modelu Postural Fulcrum – 2 moduły
  • Szwedzki masaż kobiet w ciąży
  • Kompleks miednicy w ujęciu praktycznym (kurs – webinarium)
Jonasz Ryl

Specjalista od terapii manualnej

Od dawna interesują mnie możliwości poprawy stanu zdrowia poprzez stymulację organizmu naturalnymi sposobami. Pociągnęło mnie to w kierunku fizjoterapii, a spośród różnych jej gałęzi – w stronę terapii manualnej, gdzie ręce terapeuty, dotyk i ruch są głównym narzędziem leczniczym.

Wiedza osteopatyczna

Dzięki szkoleniom osteopatycznym moja praca z pacjentem rozszerzyła się poza terapię układu ruchu na inne układy organizmu ludzkiego. Obecnie rolę swojej terapii postrzegam jako poszukiwanie i niwelowanie barier hamujących procesy naprawcze w organizmie, sygnalizowanych przez ból lub zaburzenie funkcji. Dlatego zwykle w badaniu uwzględniam całe ciało i dlatego anatomię i fizjologię uważam za podstawę skutecznego leczenia. Przez skuteczne leczenie rozumiem dotarcie do przyczyny, a nie jedynie stłumienie objawu problemu.

Doświadczenie zdobyte w szpitalu

Oprócz doświadczenia w pracy gabinetowej, przez przez kilka lat pracowałem z pacjentami szpitala, bezpośrednio po operacjach ortopedycznych i neurochirurgii kręgosłupa. Prywatnie interesuję się biblistyką, relaksuje mnie gra na instrumentach, lubię poznawać nowe miejsca i ludzi.

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów