Sławomir Tomala

Absolwent studiów magisterskich AWF w Poznaniu

Zainteresowania terapeutyczne: Terapia manualna tkanek miękkich, trening medyczny, niespecyficzne bóle narządu ruchu, terapia wad postawy ciała.

Sławomir Tomala

Sławomir Tomala
SOMA MEDICAO mnie:

Fizjoterapią zacząłem się interesować w momencie, gdy sam w młodości doznałem urazu kręgosłupa. Idąc na studia nie wiedziałem, iż jest to tak szeroka i dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. Aby móc szybko i skutecznie pomagać Pacjentom staram się być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami i metodami z zakresu rehabilitacji. Dzięki odbytej praktyce za granicą, mogę jeszcze bardziej kompleksowo podchodzić do pacjenta, a przez udział w szkoleniach i konferencjach sprawnie dostosowuje postępowanie do dysfunkcji.

Aktualnie pracuję w szpitalu klinicznym na oddziale Onkologiczno-Hematologicznym, głównie zajmując się dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualnie dostosowaną terapię do potrzeb Pacjentów pojawiających się w trakcie długotrwałego leczenia, starając się uniknąć dysfunkcji oraz zachować jak najwyższy HRQOL.
Prywatnie interesuje się medytacją, grą na gitarze i podróżami.

SOMA MEDICA Kursy i szkolenia:- Osteopatyczne podejście do kości krzyżowej i miednicy (2016)
- „I Lubuska konferencja rehabilitacji, ortopedii i sportu” (2016)
- Kurs masażu tkanek głębokich (2017)
- Konferencja „Granice kompetencji, osteopaty, fizjoterapeuty i neurochirurga. Interdyscyplinarne podejście w zakresie problemów korzeniowych” (2017)
- Szkolenie „Sportowy masaż powysiłkowy” (2017)
- Warsztat „Terapia funkcjonalna pacjentów z deficytem ruchowym” (2017)
- „II Festiwal Masażu” (2017)
- Warsztat „Ćwiczenia rehabilitacyjne z wykorzystaniem metod Feldenkraisa i Tragera oraz techniki Aleksandra” 2020

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów