Masaż Kobido

Japoński masaż liftingujący Kobido - Suchy Las koło Poznania

Kobido to japońska masaż twarzy i szyi, oparty na starożytnych japońskich metodach. Ma na celu poprawę ukrwienia i stymulację produkcji kolagenu.

Rezerwacja telefoniczna
Masaż Kobido

Jak wygląda masaż Kobido?

Japoński rytuał Kobido zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza wśród kobiet. I nie ma się co dziwić, ponieważ masaż ten często nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Składa się on z kilku ściśle określonych sekwencji, które są niezbędne do osiągnięcia spektakularnych efektów. Przed rozpoczęciem samego rytuału terapeuta zbierze szczegółowy wywiad, aby jak najlepiej poznać potrzeby i oczekiwania pacjentki. Następnie przejdzie do demakijażu, po którym będzie można przystąpić do terapii.

Pierwszym jej etapem jest intensywny masaż tkanek głębokich, który pomaga zniwelować zmarszczki mimiczne. Następnie przychodzi pora na najprzyjemniejszą dla klientek część – masaż relaksacyjny, dzięki któremu pozbywamy się napięć w mięśniach. Trzeci etap to pobudzenie przepływu limfy, czyli drenaż limfatyczny. Jego efektem jest zmniejszenie opuchlizny twarzy. Końcowe elementy terapii to masaż liftingujący oraz akupresura twarzy. Połączenie tych pięciu etapów składa się na natychmiastowe, spektakularne efekty.

Co daje Kobido?

Masaż Kobido słynie z niezliczonej ilości zalet. Niektóre z jego efektów są widoczne gołym okiem już od pierwszego zabiegu, m.in.:

  • poprawa kondycji i ujędrnienie skóry
  • korekta owalu twarzy
  • redukcja zmarszczek
  • zmniejszenie widoczności starzenia się skóry i poprawa jej kolorytu

Ponadto dzięki Kobido możemy pozbyć się bólów głowy spowodowanych napięciami, zredukować stres, a także poprawić krążenie krwi i dotlenić skórę. Masaż Kobido znakomicie przyspiesza również produkcję kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnieniem tkanek. Zabieg ten ma więc działanie prozdrowotne, relaksujące i upiększające, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o siebie na wielu płaszczyznach.

Jak często można chodzić na masaż Kobido?

Choć rezultaty kobido są widoczne praktycznie od momentu pierwszego masażu, warto pamiętać o tym, że trwały efekt osiągniemy przede wszystkim systematycznością. By jak najdłużej cieszyć się promienną i ujędrnioną twarzą, dobrze jest zaplanować po jednej sesji od 5 do 7-10 tygodni.