Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty w Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Suchy Las k. Poznania.

Kontynuując zagadnienia związane z #pierwszawizyta wielokrotnie padają  pytania w stronę naszej Recepcji – Jak się przygotować, co zabrać, jak się ubrać? 🤔 Rzecz niejako oczywista – dla nas fizjoterapeutów,👩🏼‍⚕️👨‍⚕️lecz czy równie oczywista dla Pacjentów?

Jeśli jesteś akurat w tym punkcie, że czekasz na swoją wizytę – przeczytaj koniecznie:

Przyjdź 5-10 minut wcześniej

To ważne, zwlaszcza podczas pierwszej wizyty, by móc bez pośpiechu wypełnić dokumentację RODO oraz podać niezbędne dane do utowrzenia kartoteki.
– Dobrze mieć chociaż mały zapas czasu na ewentualne skorzystanie z przebieralni lub toalety, jeszcze przed wejściem do gabinetu.

Przygotuj się tak, by czuć się komfortowo

Odpowiedni strój, np. sportowy – czy po prostu – wygodny. Taki, który będzie można bez problemu zdjąć czt odsłonić, udostępniając fizjoterapeucie odpowiednią okolicę ciała. Z praktyki gabinetowej wynika, żę zdecydowanie nie sprawdza się u pań biustonosz sportowy bez możliwości rozpięcia (udostępnienia pleców). Lepiej sprawdza się klasyczna bielizna.
– Pamiętaj, że fizjoterapeuta prawdopodbnie będzie oglądał i pracował również z okolicą ciała, której bezpośrednio nie dotyczy problem czy dolegliwość, z którą przychodzisz – np. jeśli masz problem ze stopą – terapeuta prawdopodobnie będzie opracowywał całą kończynę dolną lub obejrzy drugą stopę dla porównania.

Zabierz wcześniejsze badania

Oczywiście nie jest to konieczne, lecz jeśli posiadasz wcześniejsze bdania obrazowe, takie jak np. RTG lub opisy, wyniki badań, czy inną dokomentację medyczną – warto zabrać je ze sobą na wizytę i pokazać swojemy fizjoterapeucie.
– Jeśli nie posiadasz badań – nic nie szkodzi, nie są one konieczne do postawienia diagnozy terapeutycznej. W prywatnej praktyce skierowania lekarskie nie są również konieczne.

Nastaw się pozytywnie!

Pamiętaj, że fizjoterapeuta SOMA MEDICA Suchy Las k. Poznania, będzie oceniać Ciebie i Twoje ciały TYLKO I WYŁĄCZNIE pod kątem terapeytucznym, a nie wizualnym. Jesteśmy profesjonalistami i działamy zgodnie z zasadami etyki. Tak więc nie ma absolutnie powodów do wstydu.
– Pamiętaj również, że masz zawód to pewnego rodzaju misja, a każdy Pacjent u którego uzyskamy poprawę zdrowia i samopoczucia, to nasz wielki SUKCES dający ogromną satysfakcję!

_

Umów wizytę! – SOMA MEDICA Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Poznań / Suchy Las 
505 988 502