Agnieszka Szkopek Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Zajmuje się fizjoterapią estetyczna oraz w fizjoterapią i profilaktyką chorób nowotworowych. Certyfikowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna PTUG.

Rezerwacja telefoniczna
Agnieszka Szkopek

Czym się zajmuję?

Co mówią o mnie pacjenci?

Dominika Lewińska

ikonki gwiazdek

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Regularnie korzystam z konsultacji z zakresu fizjoterapii uroginkologicznej. Pani Agnieszka posiada ogrom wiedzy, a wizyty u niej to przyjemność.

google logo

Kursy i szkolenia

 • „Kurs Terapii Wisceralnej” dr. n. med Michał Rżany
 • „Fizjoterapia po operacjach plastycznych” (część teoretyczna i 5 dniowe praktyki w klinice dr Szczyta w Warszawie) – Fizjoterapia Estetyczna Szczyt-Szwed w klinice dr Szczyt.
 • „Fizjoterapia w urologii i uroonkologii mężczyzn”- Urosilesia
 • „Pelvic floor sonofeedback therapy” – USG zaburzeń dna miednicy – Urosilesia
 • „Podejście osteopatyczne w terapii kobiet”- Ewelina Tyszko- Bury D.O. / dr Hanna Szweda
 • „Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej – 5 modułów- egzamin wrzesień 2020r. – uzyskany tytuł Certyfikowany Terapeuta Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego
 • McKenzie Instytute:
  Kurs A: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek lędźwiowy
  Kurs B: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek piersiowy i szyjny
  Kurs C: Diagnozowanie i terapia zespołów bólowych kręgosłupa: Odcinek lędźwiowy (zaawansowany) i kończyny
 • Kurs Kinesiologytaping
 • Kurs PNF podstawowy
 • „Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe” wg. Carol J. Manheim
 • „Nowoczesne metody fizjoterapii w urazach sportowych”
 • „Ból barku i ból pachwiny w urazach sportowych
 • Szkolenie dla rehabilitantów współpracujących z Klubami Amazonek: „Rehabilitacja po amputacji piersi”
 • “Terapia zaburzeń czynności struktur dna miednicy – CTM Rakowski – Instytut Rakowskiego”
Agnieszka Szkopek

Fizjoterapeutka uwielbiająca pomagać innym

Już w okresie liceum wiedziałam, że moja przyszłość będzie związana z pomocą drugiemu człowiekowi. Wybierając swój kierunek studiów wiedziałam, że będzie to strzał w dziesiątkę.

W momencie zakończenia studiów otworzyły się dalsze drogi rozwoju zawodowego. Medycyna ciągle się rozwija, dzięki czemu również zawód fizjoterapeuty daje przeogromne możliwości pomocy drugiemu człowiekowi. Przez okres ponad 12 lat aktywności zawodowej miałam i mam możliwość pracować z różną grupą pacjentów. Doświadczenie zawodowe zbierałam poprzez pracę w różnych placówkach medycznych w Poznaniu zarówno w rehabilitacji ambulatoryjnej oraz rehabilitacji domowej.

Pomoc drugiemu człowiekowi daje ogromną satysfakcję. Jako terapeuta w trakcie cyklu spotkań, spędzam z pacjentem bardzo dużo czasu, dzięki czemu staram się dokładnie dojść po „nitce do kłębka” – do przyczyny dolegliwości.

Doświadczenie z pacjentkami onkologicznymi

Pierwsze moje doświadczenia pracy z kobietami zaczęły się od szkoleń i współpracy z Amazonkami. Przez moje ręce przewinęło się wiele kobiet ,którym towarzyszyłam podczas całego leczenia onkologicznego. Do tej pory jest to ta forma pracy z kobietami którą bardzo lubię wykonywać. Towarzyszę im podczas procesu chemioterapii, radioterapii, pracy z blizną i całym okresie rekonwalescencji pooperacyjnej.
W momencie kiedy byłam w ciąży i urodziłam dwójkę uroczych synów, zobaczyłam jak dużo opieki potrzebuje kobieta – przed, w trakcie i po ciąży. Spotykając kobiety w szkole rodzenia, dostrzegłam jak różne rodzaje dolegliwości i problemy z ciałem powoduje ciąża. Tak naprawdę kobieta potrzebuje wsparcia na każdym etapie swojego życia.

Tak właśnie zaczęła się cała moja droga szkoleń uroginekologicznych, która trwa nieustannie. Przeszłam cały cykl szkoleń, aby zostać certyfikowaną terapeutką uroginekologiczną. Staram się cały czas dokształcać poprzez systematyczny udział w licznych szkoleniach i konferencjach, tak aby cały czas zaspokoić ciągły głód wiedzy. W codziennej swojej pracy wykorzystuje USG do oceny pracy mięśni dna miednicy oraz do oceny powłok brzusznych w tym zwłaszcza kresy mięśnia prostego brzucha.

Prywatnie mama dwójki chłopców

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki bardzo energicznych chłopców. W wolnych czasie uwielbiam spędzać czas na łonie natury. Wspólna wycieczka rowerowa, spacer czy wyjazd na piknik wszystko to dodaje mi energii. Bardzo lubię odkrywać nowe gatunki roślin, które oczywiście próbuje dosadzić na swoim ogrodzie. Jestem wielką fanką dobrej herbaty w pięknej porcelanie.

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów