Facemodeling Program

Facemodeling Program - Suchy Las koło Poznania

Zabieg tego typu może pomóc w poprawie postawy ciała, uwalnia od napięć mięśni. Jest to zabieg holistyczny, który daje natychmiastowy rezultat odmładzający.

Rezerwacja telefoniczna
Facemodeling Program

Na czym polega Facemodeling Program?

Czy pragnąc jeszcze większej poprawy stanu twarzy musimy poddać się interwencji chirurga plastycznego? Na szczęście nie! Fizjoterapia ma dla nas jeszcze jedno nieinwazyjne rozwiązanie, które pomoże przywrócić młody wygląd. Facemodelling, bo o nim mowa, to intensywny zabieg manualny, w którym terapeuta skupia się na:

  • masażu tkanek głębokich
  • osteoplastyce – mobilizowaniu kości czaszki
  • masażu transbukalnym, czyli wykonywanym wewnątrz ust
  • kapilaroterapii (masażu próżniowym przy pomocy baniek)
  • kinesiotapingu

Powyższe zabiegi, tak jak w przypadku kobido, poprzedzone są dogłębnym wywiadem trwającym około 30 minut. składają się na intensywną i kompleksową terapię twarzy, której efektem natychmiastowym jest widoczne odmłodzenie i poprawa jakości skóry.

Na co wpływa Facemodeling Program?

Facemodelling skutecznie poprawia owal i łagodzi rysy twarzy, będzie zatem idealny dla kobiet, które pragną:

  • odmłodzenia okolic oczu
  • podniesienia kącików ust
  • przywrócenia napięcia skóry nie tylko na twarzy, ale także na szyi i dekolcie
  • pozbycia się cieni pod oczami, opuchlizny i obrzęków
  • przywrócenia świetlistej cery

Profesjonalny zabieg tego typu może nawet pomóc w poprawie postawy ciała, uwalnia od napięć mięśni, a także jest świetnym uzupełnieniem fizjoterapii stomatologicznej. Jest to więc zabieg holistyczny, który daje natychmiastowy rezultat odmładzający.

Jakie są różnice między Kobido a Facemodellingiem?

Choć obie metody mają na celu poprawę wyglądu twarzy, to różnią się one kilkoma istotnymi szczegółami.

Najprościej rzecz ujmując – facemodelling to bardziej intensywna forma terapii twarzy. Masaż ten zwykle trwa dłużej od rytuału kobido – facemodelling to około 90 minut terapii poprzedzonej wywiadem, podczas gdy na kobido przeznaczamy mniej więcej 75 minut, wywiad również będzie tu krótszy.

Masaż kobido będzie również bardziej odpowiedni dla osób z delikatniejszą skórą, ponieważ jest z założenia łagodniejszy, do jego wykonania używa się olejków (podczas gdy w terapii facemodelling pracuje się przeważnie bez ich użycia) i ma na celu – poprzez swoje naprzemienne szybkie i wolne sekwencje – zapewnić nam głęboki relaks połączony z poprawą kondycji twarzy. Kobido, jak większość rytuałów, jest wykonywany w ściśle określonych sekwencjach, których kolejność i powtarzalność jest istotna, by osiągnąć zamierzony efekt.

To znacząco różni tę metodę od facemodellingu, którego techniki dobierane są do potrzeb i oczekiwań klientki, można więc powiedzieć, że terapia facemodelling jest układana specjalnie dla konkretnej osoby. Jeśli więc zależy nam na głębokim wymodelowaniu twarzy przy użyciu zaawansowanych technik terapeutycznych, warto rozważyć tę drugą metodę.

Niezależnie od tego, który z dwóch powyższych rodzajów terapii twarzy wybierzemy, możemy spodziewać się niesamowitych efektów widocznych gołym okiem, bowiem oba pomagają poprawić kondycję skóry i owal twarzy, mogą skutecznie uzupełnić fizjoterapię stomatologiczną i przyczynić się do lepszego samopoczucia.