Cieśń nadgarstka

Cieśń nadgarstka

Czym jest cieśń nadgarstka?

Zespół kanału nadgarstka nazywany cieśnią nadgarstka jest dysfunkcją nerwową spowodowaną uciskiem nerwu pośrodkowego na obwodzie kończyny w kanale nadgarstka.

Jakie są przyczyny cieśni nadgarstka?

Powtarzające się precyzyjne ruchy ręki prowadzące do przeciążenia mięśni najczęściej w formie wykonywanej pracy, długotrwałe ustawienie ręki w kompresji nadgarstka (praca przy komputerze), uraz nadgarstka lub kości ręki, zaburzenia hormonalne (tarczyca), zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne w przebiegu innych chorób. Podobne objawy może wywoływać przepuklina występująca w odcinku szyjnym kręgosłupa – ucisk na korzeń nerwowy dający bóle promieniujące do ręki.

Objawy cieśni nadgarstka

Drętwienia i mrowienia 1-3 palców ręki (kciuka, palca wskazującego i palca środkowego), osłabienia czucia i siły mięśniowej. Występują problemy z wykonywaniem czynności codziennych jak trzymanie długopisu czy zapinanie guzików.

Leczenie fizjoterapeutyczne cieśni nadgarstka

leczeniu fizjoterapeutycznym wykorzystuje się pracę na tkankach miękkich za pomocą technik mięśniowo-powięziowych, techniki terapii manualnej oraz techniki osteopatyczne, ultradźwięki, elektroterapię TENS, laseroterapię.

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów

Z tą dolegliwością pomoże Ci