Cieśń nadgarstka

Cieśń nadgarstka

Cieśń nadgarstka

Patogeneza: Zespół kanału nadgarstka nazywany cieśnią nadgarstka jest dysfunkcją nerwową spowodowaną uciskiem nerwu pośrodkowego na obwodzie kończyny w kanale nadgarstka.

Przyczyna powstawania dolegliwości: Powtarzające się precyzyjne ruchy ręki prowadzące do przeciążenia mięśni najczęściej w formie wykonywanej pracy, długotrwałe ustawienie ręki w kompresji nadgarstka (praca przy komputerze), uraz nadgarstka lub kości ręki, zaburzenia hormonalne (tarczyca), zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne w przebiegu innych chorób. Podobne objawy może wywoływać przepuklina występująca w odcinku szyjnym kręgosłupa – ucisk na korzeń nerwowy dający bóle promieniujące do ręki.

Objawy: Drętwienia i mrowienia 1-3 palców ręki (kciuka, palca wskazującego i palca środkowego), osłabienia czucia i siły mięśniowej. Występują problemy z wykonywaniem czynności codziennych jak trzymanie długopisu czy zapinanie guzików.

Leczenie: W leczeniu fizjoterapeutycznym wykorzystuje się pracę na tkankach miękkich za pomocą technik mięśniowo-powięziowych, techniki terapii manualnej oraz techniki osteopatyczne, ultradźwięki, elektroterapię TENS, laseroterapię.

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów