Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty

Czym jest łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty, inaczej zwany entezopatią mięśni prostowników nadgarstka, oznacza stan zapalny mięśni prostowników nadgarstka przy nadkłykciu bocznym kości promieniowej.

Skąd się bierze łokieć tenisisty?

Stan zapalny najczęściej pojawiający się w wyniku przeciążenia mięśni przedramienia (długotrwała praca przy komputerze, precyzyjne prace manualne) lub urazu mechanicznego. Pojawia się również w przypadku słabego ukrwienia – odżywienia tkanek, oraz w przebiegu innych złożonych schorzeń np. Zespół górnego otworu klatki piersiowej.

Objawy łokcia tenisisty

Ból pojawiający się po bocznej stronie przedramienia w okolicy stawu łokciowego, może być miejscowy lub promieniujący do nadgarstka i palców. Dolegliwością bólowym często towarzyszą: osłabienie siły mięśni, ograniczenie podstawowych funkcji manualnych ręki np. podnoszenie i utrzymywanie przedmiotów. W okolicy bocznej strony przedramienia może pojawić się również obrzęk, zaczerwienienie oraz palpacyjna tkliwość.

Leczenie fizjoterapeutyczne łokcia tenisisty

Procedura leczenia nie należy do skomplikowanych, natomiast bywa długoterminowa a dolegliwości mogą powracać, jak we wszystkich schorzeniach na tle zapalnym. W trakcie leczenia fizjoterapeutycznego stosuje się techniki z zakresu osteopatii, terapii manualnej, techniki tkanek pracy mięśniowo-powięziowej, jak również z zakresu fizykoterapii: krioterapia, jonoforeza, ultradźwięki.

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów

Z tą dolegliwością pomoże Ci