Strukturalne uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego

Strukturalne uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego

Czym są strukturalne uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego

Uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego oznacza zmianę strukturalną w stawie łączącym łopatkę z obojczykiem. Za stabilizację stawu zamiast torebki stawowej odpowiadają trzy więzadła, które łatwiej ulegają uszkodzeniu.

Przyczyna powstawania strukturalnego uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego

Kontuzje sportowe doprowadzające do zwichnięcia stawu, urazy – upadek na ramię, staw łokciowy lub nadgarstek oraz zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe. Naderwaniu lub zerwaniu więzozrostu barkowo-obojczykowego może towarzyszyć zwichnięcie stawu, uszkodzenie okolicznych mięśni (czworobocznego czy naramiennego), złamanie wyrostka kruczego lub barkowego łopatki, czasami złamanie obojczyka.

Uszkodzenie więzozrostu barkowo obojczykowego – objawy

Obrzęk i kłujący ból przedniej strony stawu barkowo-obojczykowego pojawiający się w aktywnościach wymagających uniesienia lub opuszczenia barku, czasami promieniujący do szyi lub ramienia. W związku z bólem występuje ograniczenie ruchomości (zgięcia stawu ramiennego do 90 stopni). Gdy występuje zwichnięcie obojczyka zauważalny jest objaw klawisza co oznacza, że wysunięty ku górze obojczyk względem barku pod naciskiem wyrównuje się, a po jego zwolnieniu wraca na poprzednie miejsce.

Objaw klawisza – fizjoterapia

Procedury fizjoterapeutyczne mają na celu zmniejszenie stanu zapalnego, przyspieszenie procesu gojenia i powrót do funkcji stawu. Do realizacji powyższych celów stosuje się terapię manualną, techniki mięśniowo-powięziowe, techniki osteopatyczne oraz z zakresu fizykoterapii: magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię. Jeśli dokucza Ci więzozrost barkowo obojczykowy skontaktuj się z nami!

7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów

Z tą dolegliwością pomoże Ci