Torbiel backera stawu kolanowegom

Torbiel backera stawu kolanowegom

Patogeneza: Jest to zmiana troficzna (złego odżywienia tkanek okolicy i samego stawu kolanowego), pojawiająca się na skutek urazu mechanicznego lub przeciążenia stawu kolanowego. Torbiel Backera jest przyczyną ograniczonego przepływu płynów ustrojowych w obrębie stawu kolanowego. Płyny nie krążą prawidłowo dlatego też w obrębie dołu podkolanowego tworzy się torbiel gromadząca zalegający płyn wraz z mediatorami zapalnymi.

Objawy: Wyczuwalne palpacyjnie zgrubienie w postaci torbieli wypełnionej płynem w okolicy dołu podkolanowego, okolica tkliwa palpacyjnie, ograniczenie zakresu ruchu, zwłaszcza zgięcia stawu kolanowego.

Leczenie: Torbiel Backera leczy się całkowicie zachowawczo, potrzebna jest ingerencja chirurgiczna, iniekcje sterydowe czy punkcja stawu. Fizjoterapia ma na celu udrożnienie przepływu w obrębie stawu kolanowego, wspomaganie funkcjonowania naczyń limfatycznych, oraz krążenia w najmniejszych tzw. włośniczkowych naczyniach krwionośnych. Leczona chirurgicznie torbiel Bakera w 90% w ciągu 6 mc wraca ponownie. Stosowane metody terapii to techniki osteopatyczne, terapia manualna, kinesiotaping, techniki mięśniowo-powięziowe.

0

Lata działalności

0

Wykonanych zabiegów

0

Zadowolonych pacjentów

0

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów

Zadzwoń do nas

Numer tel.: 505-988-502

Adres

Osiedle Szafirowe 2a
62-002, Suchy Las k. Poznania

Copyright ©2019 SomaMedica.pl