Ból kręgosłupa i miednicy – terapia w Poznaniu

Ból kręgosłupa i miednicy – terapia w Poznaniu

Dolegliwości w okolicy kręgosłupa i miednicy

Dolegliwości w obrębie kręgosłupa oraz miednicy, pojawiają się na tle urazowym, chorobowym, przeciążeniowo-przewlekłym, bądź stanowią element towarzyszący szerszej dysfunkcji ogólnej poszczególnych obszarów układu ruchu. Pomocne w takich wypadkach okazują się konkretne ćwiczenia na ból kręgosłupa, które fizjoterapeuci z naszego ośrodka dobierają do konkretnej osoby.

Terapia bólu kręgosłupa nieopodal Poznania

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęstsze dolegliwości, z którymi trafiają do nas Pacjenci mający problem w obrębie kręgosłupa oraz miednicy – jest to nie tylko ból kręgosłupa w odcinku piersiowym. Zapraszamy do zapoznania się z ich patogenezą, przyczyną powstawania, objawami oraz tym, w jaki sposób je leczymy. Jesteśmy profesjonalistami z doświadczeniem, jeśli chodzi o ból kręgosłupa i jego rehabilitację w Poznaniu i okolicy. Nasz ośrodek to miejsce, w którym pomagamy każdemu.

Są to jedynie przykładowe dolegliwości, które leczymy – jeśli zmagają się Państwo z innymi problemami, bądź nie potrafią nazwać swojego schorzenia – również zapraszamy na wizytę, a my dokonamy diagnostyki, zaplanujemy proces leczenia oraz je wdrożymy, by uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne.

: Ból kręgosłupa i miednicy – terapia w Poznaniu

Soma Medica
Najczęstsze dolegliwości w obrębie kręgosłupa i miednicy


7

Lata działalności

126310

Wykonanych zabiegów

29250

Zadowolonych pacjentów

19

Wykwalifikowanych specjalistów

Nasi Specjaliści

Przedstawiamy Państwu grono naszych specjalistów.

Ból kręgosłupa Poznań – gdzie szukać pomocy?

Niewątpliwie leczenie bólu kręgosłupa jest jedną z najczęściej wybieranych obecnie terapii. W dużej mierze wynika to z trybu życia współczesnego człowieka i obciążeń, jakim codziennie poddawany jest organizm. Same dolegliwości bywają więc ważnym sygnałem ostrzegawczym, których nie wolno ignorować.

Odpowiednio zaplanowane leczenie kręgosłupa zawsze jest konsultowane indywidualnie, a metody pracy wybierane z bardzo szerokiego wachlarza. To sprawia, że każdy z pacjentów może otrzymać najlepsze wsparcie. Warto pamiętać o tym, że leczenie bólu kręgosłupa nie musi się koncentrować na farmakoterapii i istnieje szereg metod, które przynoszą trwałe efekty, zmniejszają dolegliwości, a nawet je eliminują. W dużej mniejsze terapia z pacjentem przynosi także zmianę nawyków, co jest bardzo dobrą profilaktyką.

Bóle kręgosłupa mogą mieć bardzo różnorodne przyczyny. Poza tym także wpływają na codzienne życie oraz wykonywane zadania. Najczęściej dzieli się je ze względu na miejsce występowania na ból kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego oraz szyjnego. Zdarza się, że dolegliwości są przewlekłe i uciążliwe, a tym samym znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. W wielu wypadkach brak terapii lub też niewłaściwe podejście do leczenia mogą skutkować powikłaniami i koniecznością interwencji chirurgicznej.

Szacuje się, że najczęściej bóle kręgosłupa są spowodowane przez zwyrodnieniowe zmiany w krążkach międzykręgowych i zwężenie kanału kręgowego. Poza tym przyczyną mogą być także kontuzje, przeciążenia mięśni, wady postawy czy też nieodpowiedni tryb życia. Terapeuci wskazują również coraz częściej stres jako czynnik wywołujący wzmożone napięcie mięśniowe.

Leczenie kręgosłupa

Leczenie bólu kręgosłupa musi być poprzedzone odpowiednią diagnozą. Kluczowe jest znalezienie czynnika sprawczego. Mogą nim być zmiany zwyrodnieniowe, rwa kulszowa, kontuzje. Czasem jednak ustalenie przyczyn jest dość trudne, a diagnoza jest konieczna, aby skutecznie leczyć. Tym zajmują się lekarze różnych specjalności i niewątpliwie staje się to kluczem do tego, by podjąć odpowiednią terapię, która umożliwi specjalnymi powrót do zdrowia lub też czasem do normalnego funkcjonowania. I dlatego właśnie tak ważne jest wdrożenie leczenia fizykoterapeutycznego – światła, pola magnetycznego, wibracji, oraz kinezyterapii i działań profilaktycznych. Te szczególnie sprawdzają się, gdy poprawia się wady postawy.

Odpowiedniej terapii wymaga także rwa kulszowa oraz leczenie kręgosłupa w różnych jego odcinkach. Najczęściej przy przewlekłym bólu stosuje się zabiegi fizjoterapeutyczne dopasowane indywidualne do potrzeb pacjenta. Specjaliści mają cały wachlarz możliwości – elektroterapię, magnetoterapię, ultradźwięki czy też hydroterapię. Poza tym często zalecane są także masaże i wibracje. One pozwalają szczególnie na ból kręgosłupa lędźwiowego działać wielokierunkowo. Wykorzystywane są takie urządzenia jak maty, materace lub masażery. Mogą one działać miejscowo lub też wpływać pozytywnie na cały organizm. Skontaktuj się ze specjalistą i dobierzcie odpowiednie metody terapii do Twoich potrzeb.

Pokaż cały tekst